Reklama

Geopolityka

Izrael zatwierdził plany uderzenia na Liban

Iron Dome / Fot. Amit Agronov / IDF (CC BY-SA 3.0)
Iron Dome / Fot. Amit Agronov / IDF (CC BY-SA 3.0)

Wczoraj wieczorem Siły Obronne Izraela poinformowały, że zostały zatwierdzone plany ofensywy na Liban. Strona izraelska dodała, że nie będzie tolerować działań Hezbollahu przy swojej północnej granicy.

„W ramach oceny sytuacji plany operacyjne ofensywy w Libanie zostały zaaprobowane i zatwierdzone” - głosi komunikat armii. „Times of Israel” zacytował przy tym słowa ministra spraw zagranicznych Izraela Katza -„Jesteśmy bardzo blisko momentu, w którym podejmiemy decyzję o zmianie reguł gry przeciwko Hezbollahowi i Libanowi”

Gazeta dodała, że szef północnego dowództwa sił izraelskich generał Ori Gordin i szef dowództwa operacyjnego generał Oded Basiuk zaaprobowali plany działań bojowych. W tym kontekście są przywoływane również słowa premiera Binjamina Netanjahu, że „wojsko jest gotowe do intensywnej operacji w Libanie, jeśli zajdzie taka potrzeba, zobowiązując się do przywrócenia bezpieczeństwa na północnej granicy kraju”.

Reklama

Jak dotąd presja dyplomatyczna USA wywierana na gabinet premiera Izraela Benjamina Netanjahu pozwalała uniknąć wojny z Libanem, ale w ostatnich tygodniach napięcie na północnej granicy państwa żydowskiego stale rośnie. Izrael zapowiedział, że jeśli problem ten nie zostanie rozwiązany środkami dyplomatycznymi, to postara się odepchnąć Hezbollah na północ dzięki operacji wojskowej - przypomina Times of Israel.

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (2)

  1. J23

    Kto w końcu uwolni świat od tych barbarzyńców.

  2. Monkey

    Czyli idioci wygrywają.

Reklama