Reklama

Geopolityka

Hezbollah przeprowadził największy jak dotąd atak rakietami i dronami

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. ww.idf.il/

Libański Hezbollah wystrzelił co najmniej 30 dronów w kierunku Izraela w jednym skoordynowanym ataku - poinformował w nocy z czwartku na piątek Reuters. To największy jak dotąd atak tej grupy z użyciem dronów na Izrael.

Według Hezbollahu drony szturmowe wystrzelono w stronę siedziby północnego dowództwa Izraela, siedziby wywiadu i koszar wojskowych.

Według powiązanego z Hezbollahem serwisu informacyjnego al-Manar libańska grupa wystrzeliła także w kierunku Izraela 100 rakiet, co także jest największym tego typu atakiem od czasu rozpoczęcia ostrzeliwania Izraela 8 października ub.roku.

Hezbollah we wcześniejszym komunikacie oświadczył, że celem jego ataków były obiekty wojskowe, co spowodowało włączenie syren alarmowych w całym północnym Izraelu.

Czytaj też

Według Sił Obronnych Izraela około 40 rakiet i siedem dronów przekroczyło granicę libańsko-izraelską, co wywołało pożary na Wzgórzach Golan i w północnym Izraelu. Miejscowe służby medyczne informowały o dwóch osobach rannych w wyniku spadających odłamków.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama