Reklama

Geopolityka

Izrael: Armia wprowadza „przerwę taktyczną” w ofensywie

Autor. https://www.idf.il

Armia izraelska zapowiedziała wprowadzenie w niedzielę rano „przerwy taktycznej” w ofensywie na południu Strefy Gazy, by umożliwić dostarczenie Palestyńczykom większej ilości pomocy humanitarnej.

Armia oznajmiła, że przerwa rozpocznie się w okolicach Rafah o godz. 8 czasu lokalnego (7 czasu polskiego) i potrwa do godz. 19 (18 czasu polskiego).

W komunikacie powiadomiono, że takie przerwy będą odbywać się codziennie aż do odwołania.

Przerwa ma na celu umożliwienie ciężarówkom z pomocą dotarcie do kontrolowanego przez Izrael przejścia Kerem Szalom, głównego punktu transportu pomocy, oraz bezpieczne dotarcie do głównej drogi biegnącej z północy na południe i przewiezienie ładunków do innych części Strefy Gazy.

Reklama

Według wojska przerwa jest skoordynowana z ONZ oraz międzynarodowymi organizacjami pomocowymi.

Zdaniem ONZ po wejściu żołnierzy izraelskich do Rafah ONZ otrzymywała od 6 maja do 6 czerwca przeciętnie 68 ciężarówki dziennie, znacznie mniej niż 168 dziennie w kwietniu i zdecydowanie poniżej potrzeb wynoszących 500 ładunków dziennie.

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. easyrider

    Działania pomocowe dla wrogów? Wrogów się niszczy a nie im pomaga albo pozwala pomagać. W tej wojnie nie ma dobrej ani złej strony. Są po prostu wrogowie. Hamas czy islam nie będą pomagali Żydom. Mnie to nie dziwi. Żydzi pozwalający na pomoc Palestyńczykom? Ja tego nie oczekuję. Niech jadą ze sobą ile wlezie. My pilnujmy by ani jedni ani drudzy nie mieli możliwości mieszać w naszym kraju.

Reklama