Reklama

Geopolityka

Iran: atak na ambasadę Azerbejdżanu

Autor. Defence24

Mężczyzna uzbrojony w karabin zaatakował ambasadę Azerbejdżanu, znajdującą się w stolicy Iranu. W wyniku zdarzenia zginął szef ochrony wspomnianej placówki dyplomatycznej, a dwóch strażników zostało rannych.

Reklama

W piątek 27 stycznia br. w Teheranie około godziny 8:30 czasu miejscowego, doszło do ataku na ambasadę Azerbejdżanu. Strzelec przedarł się przez stanowiska strażnicze i otworzył ogień prawdopodobnie z karabinu Kałasznikowa. Oficjalne informacje wskazują, że w jego wyniku zginął szef ochrony tejże placówki dyplomatycznej, natomiast dwaj strażnicy zostali ranni.

Reklama
Reklama

Na filmach widać, jak jeden ze strażników atakuje i walczy z uzbrojonym napastnikiem, który później został schwytany. Irańska policja twierdzi, że po aresztowaniu napastnik twierdził, że jego motywy były osobiste i związane z problemami rodzinnymi. Azerbejdżan nie zgadza się z irańską policją i stwierdził, że był to akt terroryzmu.

Czytaj też

Atak potępił prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew. Wezwał do szybkiego ustalenia sprawców. Przekazał też kondolencje rodzinie zabitego oficera ochrony.

Reklama

Komentarze

    Reklama