Reklama

Geopolityka

Iraccy żołnierze ranni w ataku moździerzowym

Fot. Staff Sgt. Michael Holzworth/USAF
Fot. Staff Sgt. Michael Holzworth/USAF

Siedem pocisków moździerzowych spadło w niedzielę na bazę lotniczą Al-Bakr koło miasta Balad w środkowym Iraku. Port lotniczy Al-Bakr jest wykorzystywany jako baza amerykańskich sił powietrznych w Iraku. Czterech żołnierzy irackich jest rannych - podaje Reuters.

Pociski uderzyły w pas startowy znajdujący się w centralnej części bazy - donosi agencja, powołując się na źródła wojskowe. Nie wiadomo na razie, kto stoi za atakiem.

Port lotniczy Al-Bakr jest zlokalizowany 80 km na północ od Bagdadu.

W środę Iran skierował pociski rakietowe na dwie bazy lotnicze w Iraku, w których stacjonują siły międzynarodowej koalicji walczącej z Państwem Islamskim w Iraku. Był to odwet za zlikwidowanie przez Amerykanów szefa irańskich sił specjalnych Al Kuds, gen. Kasema Sulejmaniego.

Kilka godzin później zestaw przeciwlotniczy Tor-M1 irańskiej Gwardii Republikańskiej zestrzelił ukraiński samolot pasażerski z ponad 170 osobami na pokładzie. Choć strona irańska początkowo twierdziła, że do katastrofy Boeinga 737-800 doszło w wyniku usterki technicznej, po kilku 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Wojciech

    "Kilka godzin później zestaw przeciwlotniczy Tor-M1 irańskiej Gwardii Republikańskiej zestrzelił ukraiński samolot pasażerski z ponad 170 osobami na pokładzie. Choć strona irańska początkowo twierdziła, że do katastrofy Boeinga 737-800 doszło w wyniku usterki technicznej, po kilku " Kto to pisze, jakiś analfabeta nie potrafiący nawet skopiować innego tekstu????

Reklama