Reklama

Geopolityka

Greckie wsparcie dla Ukrainy w drodze do NATO i UE

Fot. MSZ Grecji
Fot. MSZ Grecji

Grecja wspiera Ukrainę na jej drodze do NATO i Unii Europejskiej - oświadczył w poniedziałek w Kijowie szef greckiego MSZ Nikos Dendias po rozmowach ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytrem Kułebą.

"Będziemy popierać Ukrainę w jej wstąpieniu do UE, do NATO. Możemy stać się idealnym sojusznikiem Ukrainy w UE" - podkreślił podczas konferencji prasowej w Kijowie Dendias.

Minister dodał, że Grecja jest zainteresowana rozwojem stosunków z Ukrainą - pisze agencja Interfax-Ukraina.

Grecja popiera ukraiński wybór dołączenia do NATO - wskazał Dendias. "I pracujemy nad precyzyjnym przestrzeganiem środków bezpieczeństwa, jeśli chodzi o Ukrainę, w szczególności z udziałem naszej marynarki wojennej na Morzu Czarnym" - dodał.

"Jeszcze jeden kraj UE i NATO poparł wstąpienie Ukrainy (do tych organizacji)" - pisze portal Dzerkało Tyżnia, relacjonując wypowiedź greckiego ministra.

Przypomina w tym kontekście, że 5 maja prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski podpisali deklarację w sprawie europejskiej perspektywy dla Ukrainy. W marcu analogiczną deklarację Ukraina podpisała z Litwą - zauważa Dzerkało Tyżnia.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama