Reklama

Geopolityka

Estonia rozmawia z Republiką Korei o współpracy obronnej

Autor. MoD Estonia/Twitter

Przedstawiciele wojskowi Estonii odbyli rozmowy w Seulu z przedstawicielami armii Republiki Korei w zeszłym tygodniu, by porozmawiać o dwustronnej współpracy obronnej i bezpieczeństwie w regionie – informuje Yonhap News Agency na podstawie komunikatu Połączonych Szefów Sztabów (JCS).

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Przewodniczący JCS, gen. Kim Seung-kyun, spotkał się 22 sierpnia z dowódcą Estońskich Sił Obronnych, gen. broni Martinem Heremem, który przybył do Seulu, aby wziąć udział w DX Korea 2022, wystawie obronnej w centrum wystawowym KINTEX w Goyang.

Czytaj też

Generał Kim podkreślił, że jedność między narodami jest "ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej", biorąc pod uwagę "skomplikowany" krajobraz bezpieczeństwa na świecie. Generał Herem wezwał do kontynuowania współpracy dwustronnej.

Reklama

Generał koreański Kim Seung-kyn poprosił również o stałe wsparcie Estonii dla wysiłków Seulu w celu osiągnięcia denuklearyzacji i trwałego pokoju na Półwyspie Koreańskim - podaje JCS.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (4)

 1. Valdi

  K239chunmoo zasięg 80 km, taki mały Himars sztuk36 Dodatkowe K9 sztuk 48 Rotem 120mm na8x8 są sztuk 48 Kai LAH helikopter 16mln USD sztuka , zintegrowany atmg, 3 eskadry czyli 36 sztuk Zestaw chiron,czyli koreański mistral , zamontowany na K153c 480sztuk Z opcją naAT4 czyli koreański jvelin Dostępne z półki

 2. ands

  W sytuacji, kiedy stało się jasne, że na Niemiecki sprzęt i serwis nie ma co liczyć w razie wojny obronnej z Rosją, trzeba sięgać dalej.

 3. Paweloelo

  Litwa Łotwa i Estonia powinny kupić wspólnie eskadrę FA50 w wersji zbliżonej do Naszej i razem z Nami eskadrę f35.

 4. Hubert

  Widać że działania Polski odnośnie Koreii Południowej zostały na kontynecie europejskim zauważone przez inne państwa ;)

Reklama