Reklama

Geopolityka

"Deszcz" rakiet nad Izraelem. Druga fala ataku

Autor. Osintdefender/X

Siły Obronne Izraela (IDF) informują o kolejnej serii setek rakiet, które zostały wystrzelone w ich terytorium.

Reklama

Czytaj też

Kiedy rodziny w całym Izraelu gromadzą się wokół stołu, zamiast jeść obiad, po raz kolejny są zmuszone uciekać do schronów bombowych z powodu nieustannego ostrzału rakietowego Hamasu - czytamy w komunikacie zamieszczonym na portalu X, w którym zamieszczono mapę z miejscami, gdzie dokonano ataków.

Reklama
Reklama

Z powodu zmasowanych ostrzałów zostały wstrzymane przyloty i odloty na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie.

Sytuacja w Izraelu wydaje się być coraz bardziej napięta. Jak poinformował „Jerusalem Post” afgańscy talibowie zwrócili się do władz Iranu, Iraku i Jordanii o udostępnienie im korytarza pozwalającego na przejazd do Izraela. Chcą włączyć się do walk i „podbić Jerozolimę”.

Czytaj też

Wydaje się, że Palestyńczycy oraz Hamas próbują już rzucić wszystkie karty na stół, które aktualnie posiadają. Ich atak jest rzeczywiście największy od lat, czego chyba sam Tel Awiw się nie spodziewał. Jednak pomimo tego Izrael posiada zdecydowaną przewagę nad swoim przeciwnikiem, co może okazać się tragiczne w konsekwencjach dla pozostałej części Palestyńczyków.

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (10)

 1. Hmmm.

  To jakie są staty dla iron dome? Amerykanie już wiedzą, że kupili złom?

 2. bezreklam

  Gdyby Izrael pomógł Ukrainie i teraz Rosja dała broń Palestynie to by zobaczyli. Teraz widzą że polityka nie wspierania Ukrainy im się opłaca

  1. mf303

   A skąd moskale mieliby mieć broń?

  2. Carolus

   Nemo dat, quod non habet. Nie można dać, czego się nie ma. Sowieci żebrzą o broń od Kima. Więc niczego nie dadzą. To po pierwsze. Po drugie, Iran zaprzyjaźniony z Moskwą wspiera atak na Izrael. Więc może się okazać, że Izrael tym bardziej wspomoże Ukrainę przeciw Iranowi i przeciw sowietom.

  3. bezreklam

   A myslicie ze jaki jest powod ze IZeal nei wspiera Ukrainy? Wlasnietaki

 3. krzys

  Wskazywanie na Iran, jako inicjatora, nie musi być takie oczywiste. Raz, mocno podejrzane jest to, że wywiad Izraela przegapił przygotowania, a dwa, w Iranie postępują prace nad wzbogacaniem uranu. Izrael od dawna naciska na USA, by ci przeprowadzili atak na Iran, a USA się do tego nie paliło. Jeśli teraz Iran zostanie oskarżony od sprawczość przy tym ataku, to temat ataku na Iran pewnie powróci. Oczywistym jest też, że w interesie Iranu jest zablokowanie porozumień między Izraelem, a Saudami. Ale interes w tym ma nie tylko Iran, kilka innych państw też. Zapytałbym też, czy wszystkie siły polityczne w samym Izraelu są zainteresowane zbliżeniem z Saudami.

  1. bezreklam

   wiesz taka radiostacja w Gliwicach - powod sie znajdzie.

 4. Sebseb

  Kiedyś pisałem na tym forum przy okazji jakiejś dyskusji, że Izrael jest łatwym celem do ataku chociażby ze względu na małe rozmiary. Wtedy niektórzy byli tym oburzeni, ale jak pokazuje rzeczywistość nawet tak nikła organizacja jak Hamas bez żadnej armii potrafiła zaskoczyć Izraelczyków.

  1. Davien3

   @Sebseb jedynie dlatego ze rząd Netanjahu postanowił obalić demokracje w Izraelu i słuzby były zajete sledzeniem demonstrantów a nie terrorystów.

  2. bezreklam

   Davien - sluzby specjanie nie widzilty terrstow bo potrzeba zjednozenia kraju. Ten spolny czolg na przynente. HAmas jest zinflirtowany - IZeal wie wsztsko co sie dzieje w Hamasie.

 5. rwd

  Ludność wygnać do Egiptu a Gazę włączyć do Izraela. W przeciwnym razie wojny będą wybuchały co kilka lat. To jest bardzie humanitarne rozwiązanie niż mrożenie konfliktu. Egipt liczy 100 mln mieszkańców więc przyjęcie 0,5 mln. nie będzie dużym problemem zwłaszcza, że koszty pokryje Nowy Jork. Oto mój plan pokojowy.

  1. Stefan1

   rwd, można też odwrotnie. Nie będzie Izraela, nie będzie wojen. Wypędzanie ludzi z ich domów, to zło samo w sobie, bez względu na to kogo się wypędza.

  2. Odyseus

   Utworzyć niepodległą Palestynę i temat będzie zamknięty , tylko żydzi nie chcą się na to zgodzić a Palestyńczycy przecież walczą o wolność i własne ziemie im zabrane by na nich osiedlić Europejskich żydów więc kogo ty chcesz wysiedlać ??

 6. easyrider

  Gdzie ten osławiony Iron Dome? Coś zawiodło w obliczu zmasowanego ataku, do którego zapewne użyto, między innymi, mnóstwa tanich, mało skutecznych rakiet. Mało skutecznych ale absorbujących systemy obrony plot. A tymczasem amerykański senator proponuje Polsce zamianę: my nasze Patrioty Ukrainie a Amerykanie nam używany izraelski Iron Dome. Miejmy nadzieję, że nikt nawet nie udzieli mu odpowiedzi.

  1. Davien3

   @easy Iron Dome spisał sie doskonale bo zestrzelił wiekszość z tych 5000 rakiet juz odpalonych na izrael a ciagle zestrzeliwuje nowe. O bajkach na temat naszych Patriotów....

  2. Sorien

   Nie ma czegoś takiego jak super hiper obrona p-lot .... Trzeba oddzielać propagandę od faktów... Ale nie zmienia to że żelazna kopułą może być najskuteczniejsza obrona p-lot świata... Ale wszystko zależy od skali ataku nie ma takiej obrony która odeprzeć kada ilość rakiet .... Jak chcesz pokonać każdą obronę p-lot świata to zrób dziesiątki tys rakiet i atakuj - gwarancja że nie odeprze tego nikt ani nic

  3. Chyżwar

   Tarcze są przereklamowane. Każdą z nich można przeciążyć. Amerykański senator nich zapomni o "przekazywaniu" naszych Patriotów. Jak chce "przekazywać" niech "przekazuje" własne. Poza tym jak rzekł swego czasu Szewach Weiss izraelska broń to "broń pokoju" Więc w przypadku wojny z ruskimi na ich pomoc nie ma po co liczyć.

 7. Szczupak

  Komu zależało na tej wojnie? Iranowi, raszystom i terrorystom. Saudowie zacieśniają współpracę z Izraelem jak i Egipt. Inne kraje podpisały z Izraelem tak zwany pakt Abrahamowy. A jak się skończy? Lądowa, morska i lotnicza ekspedycja do skutku. Tym razem nikt nie zatrzyma Izraela przed likwidacją terrorystów z Hamasu, który przejął władze w 2007r po wojnie domowej z Fatahem. A stworzenie państwa palestyńskiego zostało zamknięte na następne 50 lat.

  1. Sorien

   Tutaj nie chodziło o palestyne ale postawienie świata islamu przeciw zachodowi w szerszym kontekście a w głównym uniemożliwienie zawarcia porozumienia między Izraelem a Arabia Saudyjska .Palestyna była pionkiem którego strona wschodnia poświęciła by uzyskać lepsza pozycje na szachownicy dla mocniejszych figor . Kilkanaście tys palestynczykow zginie w imię interesów Iranu i Chin

  2. Sorien

   Ale porozumienie Arabów z Izraelem też szlak trafił..... Biden chciał zyskać parę punktów % w sondażach realizacja porozumienia na bliskim Wschodzie a nie będzie a wręcz odwrotnie bo republikanie dostają paliwa do ataku na bidena .... Do tego świat muzułmański zobaczy w ich przestrzeńi medialnej jak Żydzi za 1000 Żydów zabijają 20 000 muzułmanów i to też radykalizuje. Uwierzcie mi że tym co to sprowokowali opłacał się to mocno . A palstynczykami nikt się nie przejmuje po prostu pionek na szachownicy

  3. Chyżwar

   To oczywiste. Rosji i Chinom.

 8. Stefan1

  Przygotowujemy się do operacji "Most 2"?

  1. Davien3

   A co chcesz ewakuowac Palestyńczyków? Bo Izrael zrówna Gazę z ziemią jak tak dalej pójdzie i bez głosu sprzeciwu z Zachodu.

  2. Matt

   Tak może być, tylko w drugą stronę do Odessy!

  3. Sebseb

   Davien3 - tak ewakuować Palestyńczyków - a gdzie się ewakuuje Arabów będących ofiarami konfliktów ??? Jest jedno miejsce, które temu służy - Europa. A tak na poważnie liczę że nie zostanie zniszczona Strefa Gazy i właśnie Zachód takiej sytuacji jak najbardziej powinien się orseciwstawić.

 9. GB

  Północ Strefy Gazy płonie, w sensie pożary kilkudziesięciu albo i więcej budynków.

 10. suawek

  Nie mają instynktu zachowawczego, oj nie mają. Pewnie się dali podpuścić Iranowi.

  1. staryPolak

   albo służbom Izraela.

  2. Szczupak

   Iran to Szyici, zienawidzeni i pogardzani przez większość wyznawców islamu- sunnitów Zabicie 1 szyity przez sunnite to jak zabicie 100 chrzescijan. Jordania, Egipt się nie wtrąci a Libanski Hesbollah ma na palestyne wyrąbane. Trzeba pamiętać że tereny palestyny to dawna Syria gdzie toczy się dalej wojna więc i Syria nic nie zrobi. Hamas doprowadzi tylko do zniszczenia strefy Gazy. Zginą tysiące a zapowiedzi Nataniahu o anektowaniu terenów zachodniego brzegu- strefa C w dolinie Jordanu, dojdą dzięki Hamasowi do skutku. Gdyby rządził Tramp już dawno by się to dokonało

  3. Davien3

   @staryPolak jakby to była robota służb izraela to nie byłoby takiej masakry cywilów w Izraelu i wielkiego sledztwa czemu tego nie odkryli.

Reklama