Reklama

Wiadomości

Izraelska operacja odwetowa

Fot. Cpl. Eden Briand, IDF Spokesperson's Unit, licencja CC BY-NC 2.0
Fot. Cpl. Eden Briand, IDF Spokesperson's Unit, licencja CC BY-NC 2.0

Izrael zapowiedział rozpoczęcie operacji wojskowej „Żelazne Miecze”, w odwecie za atak palestyńskich bojowników na tereny przygraniczne.

Reklama

Według izraelskiego ministra obrony, Joawa Galanta, operacja „Żelazne Miecze”, ma na celu wyeliminowanie i wyparcie terrorystów którzy wtargnęli na terytorium Izraela graniczące ze Strefą Gazy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu ogłosił że państwo Izrael znajduje się obecnie w stanie wojny. Wskazał że pierwsze zadanie to wyparcie bojowników z terytorium Izraela, drugie zadanie które realizowane jest w tym samym czasie to prowadzenie akcji odwetowych na terytorium Strefy Gazy. Trzecie zadanie to wzmocnienie sił izraelskich na innych kierunków, aby jak to ujął Premier Netanjahu „nikt przez pomyłkę, nie włączył się do tej wojny”.

Kolejnym problemem dla Izraela, są żołnierze, funkcjonariusze służb oraz cywile którzy zostali pojmani przez palestyńskich bojowników. Jako zakładnicy brani są nie tylko mężczyźni ale również kobiety, dzieci i starcy.

Obecnie siły powietrze Izraela, przeprowadzają ataki lotnicze na cele w Strefie Gazy, niszcząc całkowicie wiele budynków. Z czasem gdy tylko siły lądowe całkowicie otrząsną się z zaskoczenia i zorganizują, można spodziewać się również operacji lądowej.

Reklama

Komentarze (6)

 1. rwd

  Ciekawe czy użyją F-35 do niszczenia rakiet z rur kanalizacyjnych. Byłby to ciekawy przypadek w historii działań Lightninga.

 2. Vixa

  Jedni i drudzy są siebie warci.

 3. xdx

  Obie strony mogły myśleć wcześniej. Izrael ze swoimi zmianami prawa zje…. sprawę z wiekszością społeczeństwa i pozbawił się rezerw które stanowią trzon obronny Izraela - przecież było wiadomo iż ktoś to wykorzysta - mają farta że Palestyńczycy, a nie Iran ( chociaż ten może się w każdej chwili włączyć jak zobaczy szanse ). A Palestyńczycy jak zawsze dają się podładować - a teraz panika że im zydki domy wyburzają. Coś mi się wydaje iż przy obecnym rządzie Izraela może to doprowadzić do końca Gazy.

  1. Davien3

   @xdx Iran od izraela dzieli ponad 1000 km więc mieliby raczej ciezko się właczyc. A jak widac OPL zadziałała bez zarzutu A izrael uznał ten atak za wypowiedzenie wojny więc co do Gazy mozesz miec rację.

  2. xdx

   Syria i Liban - przecież tam siedzą

  3. Vixa

   Davien, ta sama opl, która puściła motolotnie?🤣🤣🤣🤣 nie błaznuj lepiej...

 4. CzarnyRycerz

  Żeby z tego nie rozpętało się coś większego. Izrael teraz raczej nie będzie miał żadnych hamulców, żeby pociągnąć wszystkich winnych do odpowiedzialności.

 5. eee

  Paleztynczycy naprawde zyja w biedzie, sa tepieni I dyskryminowani, ale kto kim jest a kto gra na emocjach, czy kto zarzadza tym konfliktem, czy Izeael nic nie wiedzial, czy chce wykorzystac okoliczbosc.

 6. user_1050711

  Nie żebym popierał, niemniej zauważę, że palestyńskie kobiety, dzieci i starcy non stop są faktycznie izraelskimi zakładnikami, zamkniętymi w gettach typu strefy Gazy. Jedni warci są drugich. Getta ! Oczywiste Getta ! Jakkolwiek zbieżność skojarzeń z gettami hitlerowskimi nie byłaby właściwa, skoro oczekiwana długość życia mężczyzny w strefie Gazy i tak dłuższa jest niż przedwojenna średnia dla Federacji Rosyjskiej. Co sprawdzałem kilka lat temu także z oficjalnych, rosyjskich danych.

  1. bezreklam

   oni kupauja terenuy przez kilkadzisiat lat np wzgorza golan i zadnych sanckji. Atmowki tez maja nielaganie. Papaganda ze Iran - nie on nie ma. TO IZeal ma

  2. suawek

   Już niedługo może nie być Strefy Gazy, a nowe terytoria okupowane. Oraz masa uchodźców DO Syrii i Iranu.

  3. mwb

   Czy strefa Gazy nie ma granicy z Egiptem?

Reklama