Reklama

Geopolityka

Czaputowicz udaje się z wizytą do USA

Fot. MSZ
Fot. MSZ

W dniach 1-4 kwietnia 2019 r. minister Jacek Czaputowicz będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Weźmie udział w briefingach Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz uroczystościach związanych z 70. rocznicą powołania NATO.

W trakcie pobytu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył m.in. w briefingach nt. międzynarodowego prawa humanitarnego i nieproliferacji broni masowego rażenia. Wśród punktów programu wizyty znajdą się także spotkania z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. operacji pokojowych Jeanem-Pierrem Lacroix czy spotkania dwustronne, w tym z pierwszym wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Kuwejtu Sabahem Khaledem Al-Hamadem Al-Sabahem. Będzie to siódma wizyta ministra Czaputowicza w Nowym Jorku od czasu rozpoczęcia przez Polskę dwuletniej kadencji niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

Z kolei w Waszyngtonie szef polskiego MSZ weźmie udział w sesjach roboczych Rady Północnoatlantyckiej, podczas których poruszone zostaną kwestie związane z relacjami z Rosją, zaangażowaniem w walkę z terroryzmem oraz współpracą transatlantycką i podziałem obciążeń.

Przy okazji swojego pobytu w Waszyngtonie minister Jacek Czaputowicz weźmie również udział w wydarzeniach poświęconych 70. rocznicy powołania NATO oraz 20 rocznicy przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego: organizowanej przez Centre for European Policy Studies (CEPA) konferencji "NATO at 70: Commemorating the Past. Preparing for the Future" oraz w konferencji "Stronger Together: The Importance of Allies in an Era of Great Power Confrontation".

Źródło:PAP

Komentarze (6)

 1. Tadeusz Jezierski.

  Europejskie elity są przekonane że zaczynamy spłacać 447. Taka jest rola słabych i przegranych.

 2. mariusz

  Łysy jedzie do Moskwy.

 3. hym108

  s447. Ciekawe ze tylko na Fb mozna o tym znalesc info. Ale tez ponoc blokuja co chwila.

 4. Bosman

  Ani PIS ani oPOzycja nic nie zrobiły aby zastopować 447, mało tego nie tylko że milczá ale jeszcze przeszkadzajá w protestach. Rozbita i skłócona Polonia nie ma takiego przebicia by sama mogła coś tym przypadku zdziałać.

 5. Derff

  Niech przy okazji weźmie że sobą kopię umowy z USA ws. rozliczenia mienia pozostawionego w Polsce. Bo act 447 jest podpisany.

 6. fumfel

  Znaczy jedzie rozłożyć na raty haracz 447 ?