Reklama

Geopolityka

Brudna wojna Moskwy: broń biologiczna zagrozi Kijowowi? [OPINIA]

Autor. Ministerstwo Obrony Słowacji, mosr.sk

W trakcie konfliktów zbrojnych czasami dochodzi do użycia broni chemicznej lub biologicznej. Choć jest to jeden z najokrutniejszych aktów wojennych, wciąż wiele państw straszy, że może wykorzystać swoje zdolności do reagowania przy wykorzystaniu broni masowego rażenia. Również w kontekście wojny w Ukrainie pojawiło się kilka nowych niebezpieczeństw. Oprócz rosyjskich gróźb dotyczących ataku nuklearnego, pojawia się też ryzyko, że Rosja wykorzysta broń biologiczną.

Reklama

Współcześnie działania Rosji określane są jako „hybrydowe" – m.in. kombinacja działań regularnych i nieregularnych realizowanych przez siły zbrojne, grupy polityczne oraz terrorystyczne. Jednym z takich działań są akcje prowadzone przez rosyjskich separatystów w Ukrainie od 2014 roku przy wydatnym wsparciu rosyjskich sił zbrojnych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama