Reklama

Geopolityka

Biden zawalczy o reelekcję

Autor. Kancelaria Premiera/Twitter

Prezydent USA Joe Biden oficjalnie ogłosił we wtorek, że będzie się ubiegał o reelekcję w wyborach w 2024 roku. O swej decyzji Biden poinformował w trzyminutowym nagraniu zamieszczonym na stronie swej kampanii wyborczej. Prosi w nim Amerykanów o poparcie, nawołując, by wraz z nim „dokończyli tę pracę”.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Wraz z 80-letnim Bidenem o wiceprezydenturę będzie się ubiegać Kamala Harris.

Czytaj też

Po wygraniu wyborów w 2020 roku Biden objął urząd prezydenta USA 20 stycznia 2021 roku. Rywalizował z Donaldem Trumpem, który po przegranych wyborach wielokrotnie sugerował, że zostały sfałszowane, a obecnie zamierza ubiegać się o nominację Partii Republikańskiej.

Reklama

Czytaj też

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (3)

 1. rwd

  Zawalczy jeżeli dożyje, bo w jego wieku wiadomo. USA potrzebują młodego i energicznego przywódcy a nie prezydenta, który kontaktuje tylko 3 godziny dziennie a większość czasu istnieje w odmiennych stanach świadomości. Taki Breżniew naszych czasów.

  1. ostatni

   Dlatego plan jest taki - ze on wygra - a Cama HAris bedzie rzadzic. Azeby wygral musza osmieszyc Trumpa a jego pokazac eleganckiego.

  2. GB

   Trump robi bardzo dużo aby się ośmieszyć.

 2. Jan Jądro

  Ciekawe czy go o tym poinformują?

 3. OptySceptyk

  Dla nas zwycięstwo Bidena byłoby bardzo dobrą wiadomością, biorąc pod uwagę kwestię Ukrainy. Z kolei zwycięstwo Trumpa byłoby tragedią, bo ten by pobiegł do Moskwy "negocjować".

Reklama