Reklama

Geopolityka

Ben Wallace rezygnuje. Kto go zastąpi?

Autor. Brytyjskie ministerstwo obrony

Dzisiaj rano Ben Wallece złożył rezygnację ze stanowiska sekretarza stanu ds. obrony. Co to oznacza dla brytyjskiego resortu obrony i kto będzie jego następcą?

Reklama

Brytyjski minister obrony był zwolennikiem nie tylko zwiększenia wydatków na obronność Wielkiej Brytanii, ale również intensywnie działał na rzecz wspierania Ukrainy. Na tym stanowisku urzędował od 2019 roku.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Już miesiąc temu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące ewentualnego podania się do dymisji przez Wallece'a. W swoim liście do premiera Rishiego Sunaka stwierdził, że "Ministerstwo Obrony jest z powrotem na drodze do bycia ponownie na światowym poziomie, z ludźmi na światowym poziomie. Wielka Brytania jest szanowana na całym świecie za nasze siły zbrojne, a szacunek ten tylko wzrósł od czasu wojny na Ukrainie". Dodał także, iż będzie nadal wspierał rząd .

Czytaj też

Kto go zastąpi?

Aktualnie w mediach brytyjskich pojawia się nazwisko Granta Shappsa. Wcześniej pełnił on funkcje ministra handlu i przemysłu, ministra spraw wewnętrznych oraz ministra transportu Wielkiej Brytanii. Co więcej, podobnie jak Wallece, sam wyrażał jednoznaczne poparcie dla Ukrainy. Wydaje się zatem, że stanowisko brytyjskie w tej kwestii nie ulegnie znaczącym zmianom.

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (2)

 1. ALBERTk

  Skasowali go za to, że powiedział trochę prawdy o władzach w Kijowie.

  1. bezreklam

   Nietylko on. np popularny doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz- byl tu artykol o tym. Szokda .

 2. HataKumba

  I dobrze

Reklama