Reklama

Geopolityka

Będzie nadzwyczajne posiedzenie RB ONZ w sprawie Bliskiego Wschodu

fot. wikimedia/CC BY-SA 3.0
fot. wikimedia/CC BY-SA 3.0

Tematem specjalnego posiedzenia będzie wojna Izraela z Hamasem oraz bardzo napięta sytuacja wokół tego konfliktu.

Reklama

Czytaj też

Jak pisze agencja AFP, źródła dyplomatyczne mówią o dwóch konkurujących ze sobą rezolucjach, które mają być poddane pod głosowanie RB ONZ. Jedną z nich przygotowała Brazylia, a w dokumencie ma być zawarte potępienie „ohydnych ataków terrorystycznych Hamasu”.

Reklama

Druga rezolucja jest autorstwa Rosji, która chce wezwać do zakończenia działań wojennych, ale nie wymienia w dokumencie Hamasu.

AFP przypomina, że Stany Zjednoczone nalegają, aby RB wyraźnie potępiła „akty terrorystyczne” palestyńskiego ruchu islamistycznego, który 7 października rozpoczął atak na Izrael na bezprecedensową skalę.

Reklama

Aby rezolucja została przyjęta, wymagana jest zgoda co najmniej 9 z 15 członków Rady, bez weta ze strony jednego z pięciu stałych członków (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Chiny).

Czytaj też

Z kolei agencje informacyjne Kataru i Kuwejtu podały, że w sobotę odbędzie się w Kairze „regionalny i międzynarodowy szczyt w sprawie przyszłości sprawy palestyńskiej”, co jest inicjatywą władz Egiptu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. bezreklam

  Chiny i Rosja zazadaja systemu 2 panstw obok siebie - USa i Zachod zarzada zgadzenia palestyny. Niesty ale taka prawda. Potem IZeal zacznie dostraczac bron Azerbejdznowiu i zgadza Armenie, MAm jeszcze kilka ruchow w przod

  1. Rusmongol

   To się pomyliłeś jak zwykle 🤣. Biden już mówił że nie życzy sobie okupacjivpalestyny. A co Chiny mówiły o zajmowanie terenów Ukrainy przez faszystów z mongo kacapi? Czy zadali wycofania Rosji z kradzionych Ukrainie ziem?

 2. bezreklam

  W sumie gdyby nalozyli sankcje na IZeal za nielegalne atmowki pokazal by ze sa uczciwi

  1. Rusmongol

   Co to są nielegalne atomówki? A Rosja ma legalne? Przecież nawet plany tej broni ukradli. I broń atomowa była ZSRR a nie Rosji. Więc jak?

Reklama