Reklama

Geopolityka

Amerykański senat wskrzesił Lend Lease, ustawę z II wojny światowej, żeby wysyłać uzbrojenie na Ukrainę

Autor. U.S. Army

Amerykański senat w środę jednogłośnie reaktywował ustawę Lend Lease z czasów II wojny światowej, która pozwalała na szybkie zaopatrywanie aliantów w walce z Niemcami - podał w czwartek portal Politico.

Reklama

Według Politico prezydent USA Joe Biden będzie miał teraz większe możliwości skutecznego zaopatrywania Ukrainy w broń i inne materiały niezbędne do odparcia rosyjskiej inwazji.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Czytaj też

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. rmarcin555

  Największy frajer II Wojny Światowej: UK, bo spłacali LL. ZSRR nie miało takich skrupułów.

 2. Prezes Polski

  Jak twierdzą sowieci, lend-lease nie miało wpływu na przebieg wojny, bo oni sami wszystko ogarnęli. Tak więc nie powinni mieć problemu z taką bezużyteczną ustawa i dostawami od aliantów.

  1. Gnom

   No ale to nie dla moskali tylko ich przeciwników kolego Prezesie Polski.

 3. Gnom

  To nie do końca dobra nowina dla Ukrainy bo Lean Lease nie był darmowym wspieraniem innych państw tylko rodzajem skredytowanych dostaw. Co prawda USA zawsze może darować dług za ten sprzęt, ale ....

  1. Majster1

   Część darują, a część zapłaci rosja w reparacjach, chyba że ukraina przegra wtedy nic nie dostaną więc może Amerykanom będzie dwa razy bardziej zależało

  2. Gnom

   Majster1, chciałbym aby moskale zapłacili wszystkim i Ukrainie w reparacjach i to ze znaczna nawiązka.

 4. vivek

  Kongres Rosja 1:0

 5. tomcio55

  Wszystko spóźnione o co najmniej 2 tygodnie. Za kilka dni rozpocznie się szturm na Donbas a Switchblade i czołgi powinny już być rozmieszczone. Na pustyni w Nevadzie pełno sprzętu czeka na trudne czasy - takie już nadeszły. Niech przekażą Europie Wschodniej z 300 Abramsów nawet niezmodernizowanych a pójdzie do Ukrainy z 600 T72 w różnych wersjach (np PT91 Twardy)

  1. Pseudonim

   Co wy z tymi pt91 twardy , nawet jak w zamian dostaniemy 1/1 abramsy to zanim nasze załogi je wyczują w takim stopniu jak twarde to mina miesiące codziennych poligonów. Nie robi się tak przed wojna .

 6. Wania

  Dobrze, że to zrobili. Jest jak na ostatniej wojnie. Naziści nadal mordują, gwałcą i rabują. Tylko są małe różnice. Teraz nazistami są rosjanie, a pomoc, która mam nadzieję pozwoli wygrać z najeźdźcą idzie na Ukrainę.

Reklama