Reklama

Siły zbrojne

Generał Joks - z Dowództwa Generalnego do Elbląga

Fot. Mirosław Wójtowicz/DG RSZ
Fot. Mirosław Wójtowicz/DG RSZ

21 lipca br. I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał gen. bryg. Adama Joksa kończącego służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Gen. bryg. Joks, który dotychczas pełnił funkcję szefa zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w DG RSZ, został decyzją Ministra Obrony Narodowej wyznaczony na szefa sztabu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Podczas uroczystości, generał Śliwka podziękował opuszczającemu szeregi kadry Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Joksowi za wkład i wysiłek włożony w pracę w Zarządzie Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych oraz doskonałą współpracę z partnerami Sił Zbrojnych RP z Paktu Północnoatlantyckiego, co zresztą zaowocowało przed kilkoma dniami odznaczeniem generała Joksa przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych orderem Legion of Merit. Na zakończenie swojego przemówienia, generał Śliwka życzył jeszcze ubywającemu oficerowi dalszych sukcesow i kolejnych wyznaczeń na coraz to bardziej odpowiedzialne stanowiska służbowe.

Po nim głos zabrał żegnany oficer, który powiedział, że możliwość służby w Dowództwie Genralnym RSZ była dla niego ogromnym zaszczytem, i że zabiera stąd ze sobą bardzo duzo doświadczeń, które wpłynęły na jego rozwój jako żołnierza i z pewnością przeniosą się na jak najlepsze wykonywanie obowiązków na nowym stanowisku służbowym. Podziękował jeszcze przełożonym oraz współpracownikom za wspólną realizację zadań i udzielane wsparcie podczas swojej służby w Dowództwie Generalnym RSZ.

Na stanowisku szefa sztabu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód gen. bryg Adam Joks zastąpi płk. Roberta Orłowskiego, który został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

Czytaj też: Dywizja NATO w Elblągu z nowym szefem sztabu

Reklama

Komentarze

    Reklama