Gdyńska 3. Flotylla Okrętów szuka łodzi ratowniczej

24 czerwca 2021, 07:59
sar
Fot. sar.gov.pl
Reklama

1. Regionalna Baza Logistyczna w postępowaniu toczonym według procedury przetargu nieograniczonego poszukuje dostawcy szybkiej łodzi ratowniczej wraz z przyczepą podłodziową. Przysłuży się ona gdyńskiej 3. Flotylli Okrętów do celów ratownictwa morskiego.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej udostępnionej przez 1. RBLog wojsko poszukuje jednej łodzi ratowniczej produkcji tegorocznej, wraz z przyczepką podłodziową, służącą do transportu. Łódź ma zostać wykorzystana do celów ratownictwa morskiego SAR. Jej użytkownikiem będzie Brzegowa Grupa Wsparcia w Dywizjonie Okrętów Wsparcia 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

Z danych taktyczno-technicznych wyczytujemy, że poszukiwana łódź powinna mieć długość całkowitą wynoszącą 7 metrów, szerokość 2,8 metra, głębokość zanurzenia 0,8 m, a masa netto nie powinna przekroczyć 2300 kilogramów. Musi mieć możliwość transportu 12 osób w tym 2 członków załogi.

Przechodząc do osiągów, to pod pełnym obciążeniem prędkość maksymalna powinna być nie mniejsza niż 30 węzłów (ok. 55 km/h), co mają zapewnić dwa zaburtowe benzynowe silniki czterosuwowe o sumarycznej mocy 250 koni mechanicznych. Zbiornik paliwa ma pomieścić minimum 500 litrów benzyny.

Z ważnego wyposażenia w łodzi ratowniczej  ma znajdować się system nawigacyjny z modułem GPS, echosonda, radar cyfrowy, system automatycznej identyfikacji AIS, radiotelefon.

Proces dostawy został przewidziany na dwa lata tj. 2021-2022. W roku bieżącym ma zostać dostarczony gotowy do rozpoczęcia prac wyposażeniowych aluminiowy kadłub łodzi oraz dwa silniki zaburtowe. Zaś w roku następnym przyjdzie czas na dostarczenie gotowej do montażu na kadłubie konsoli sterowniczej łodzi jak i przygotowanie całej łodzi do dalszych prac wykończeniowych.

Reklama
Reklama

Termin realizacji zamówienia w 2021 roku wynosi 4 miesiące od momentu podpisania umowy, przy czym nie może on przekroczyć 30 listopada. Z kolei rok później zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 11 miesięcy, co de facto oznacza jej termin również na listopad, ale 2022 roku.

Termin składania wniosków o udział w postępowaniu upływa 9 lipca br. o godzinie 9:30, a już po upływie pół godziny nastąpi ich otwarcie. Zlecający zamówienie, czyli 1. RBLog określił kryteria w postaci ceny (waga 60) oraz okresu gwarancyjnego (waga 40), przy czym największa liczba punktów (40 pkt) w ostatnim z kryteriów zostanie przyznana jeżeli wykonawca zaoferuje 36-miesięczny okres gwarancyjny.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Krzys
piątek, 25 czerwca 2021, 10:39

Może coś na allegro znajdą...

BARÓN
piątek, 25 czerwca 2021, 10:18

A co oni będą ratować? Nie macie żadnej sprawnej lajby to i ratować nie ma czego. 90% to złom unieruchomiony przy nabrzeżach i czekający w kolejce do huty

ito
czwartek, 24 czerwca 2021, 19:38

Nieustannie zdumiewa mnie sposób podawania przez wojsko wymagań- określamy minimalną prędkość maksymalną i zasięg- co kogo obchodzi moc i ilość silników i pojemność zbiornika paliwa? No i rzecz niebagatelna dla łodzi ratunkowej- określono co prawda materiał kadłuba (a dlaczego aluminiowa, nie plastikowa?) za to słowa w wymaganiach na temat stanu morza, przy którym ma swobodnie działać/ który ma przetrwać.

Konfederata
czwartek, 24 czerwca 2021, 16:51

Spójrzcie sobie rodacy na polską Marynarkę Wojenną i pomyślcie czy tylko na taki los i "bezpieczeństwo" naszego mienia i życia zasługujemy. Czy może już czas na suwerenną Polskę ! Tak długo już czekamy ..

Miś
czwartek, 24 czerwca 2021, 15:22

ostatni ponton Barrego Kenta?

Monkey
czwartek, 24 czerwca 2021, 15:18

Już sie nie dziwię, dlaczego budowa i wyposażenie korwety czyli przerośniętego patrolowca zabrały nam kilkanascie lat. W tym przetargu chodzi o motorówke i srodek jej transportu. Jakby polscy prywatni (podkreslam jeszcze raz: prywatni) budowniczy luksusowych jachtów mieli takie harmonogramy, to bysmy nawet owych jachtów nie byli w stanie produkować.

Andrzej
czwartek, 24 czerwca 2021, 13:45

A nie przypadkiem szukają okrętów uzbrojonych. Marynarka wojenne przecież bazuje na takich okrętach ?

parapsychol81
czwartek, 24 czerwca 2021, 10:22

Wielka Flotylla, duży Bałtyk, regionalne ambicje, i foto motorówki jak na mazurskie jezioro. Polska morzem stoi !

Tweets Defence24