Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Finlandia w programie napędu hybrydowego dla pojazdów wojskowych

ULV Ultra Light Vehicle - eksperymentalny pojazd hybrydowy, badany przez U.S. Army. Fot. U.S. Army
ULV Ultra Light Vehicle - eksperymentalny pojazd hybrydowy, badany przez U.S. Army. Fot. U.S. Army

Finlandia będzie uczestniczyć w projekcie Europejskiej Agencji Obrony związanym z badaniami napędu hybrydowego do zastosowań militarnych (Hybrid Drive Trains for military purpose (HybriDT)) - informuje ministerstwo obrony tego państwa.

Państwem prowadzącym projektu będą Niemcy, przystąpiły do niego również Austria, Finlandia, Francja, Włochy, Holandia, Słowenia i Szwecja. Program nie ma na celu opracowania nowego rodzaju napędu hybrydowego, lecz raczej sprawdzenie możliwości zastosowania tej technologii do celów wojskowych. Wyniki badań wskażą zalety i wady nowego rozwiązania związane ze specyfiką wymagań militarnych.

W programie uczestniczyć będą firmy przemysłu obronnego państw w nim partycypujących, Finlandia reprezentowana będzie przez Patria Land Systems.

Program badawczy napędu hybrydowego do zastosowań wojskowych realizowany będzie ze względu na kwestie ochrony środowiska, które odgrywają coraz większą rolę w przemyśle sektora cywilnego. W przyszłości aspekt ten będzie jednak z pewnością musiał być uwzględniany również przez pojazdy wojskowe.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.