Reklama

Siły zbrojne

Elbląg i Międzyrzecz - rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej

Fot. WDPW
Fot. WDPW

Żołnierze stacjonujący w Elblągu i Międzyrzeczu zyskają możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej. Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych uruchamia postępowania, które wyłonią wykonawców. Sprawdzamy jaki jest zakres inwestycji oraz warunki, z którymi zmierzą się wykonawcy.

14 kwietnia na portalu Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych opublikowano ogłoszenia zapraszające wykonawców do złożenia oferty na realizację prac budowlanych związanych z rozbudową infrastruktury teleinformatycznej w dwóch garnizonach wojskowych. Z inwestycji z pewnością ucieszą się dowódcy oraz żołnierze stacjonujący w Elblągu oraz w Międzyrzeczu. Przypominajmy, że w Elblągu mieści się między innymi Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód, a w Międzyrzeczu stacjonuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, od lat określana jako Cyfrowa Brygada.

W obu przypadkach kryterium wyboru ofert oparte jest na trzech czynnikach: cena (60 procent), okres gwarancji i rękojmi (20 procent) oraz czas realizacji (20 procent). Jednostka logistyczna podporządkowana bezpośrednio pod Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i generała Karola Molendę na oferty wykonawców oczekuję odpowiednio do 5 maja godz. 9:30 (Elbląg) i 6 maja godz. 9:00 (Międzyrzecz). Czas realizacji inwestycji w obu przypadkach określono od 270 do 300 dni. Szacunkowa wycena prac budowalnych to niemal 4,3 miliona złotych dla Elbląga i niemal 4,5 miliona złotych w przypadku Międzyrzecza. Zarówno w Elblągu jak i w Międzyrzeczu wykonawcy będą rozbudowywali infrastrukturę łączącą cztery kompleksy wojskowe.

Elbląg

Użytkownicy rozbudowywanej infrastruktury:

  • Regionalne Centrum Informatyki Olsztyn,
  • Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie (Skład Elbląg),
  • Wojskowy Oddział Gospodarczy w Elblągu,
  • Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu,
  • Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu.

Dodatkowe informacje dostępne są na portalu zamówień CZC SZ.

Międzyrzecz

Użytkownicy rozbudowywanej infrastruktury:

  • Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu;
  • Regionalne Centrum Informatyki we Wrocławiu.

Dodatkowe informacje dostępne są na portalu zamówień CZC SZ.

Reklama

Komentarze

    Reklama