Reklama

Geopolityka

Dobry rok Antonowa

Fot. www.antonov.com
Fot. www.antonov.com

Koncern Ukroboronprom przekazał informację o osiągnięciu w minionym roku przez firmę Antonow, po raz kolejny, rekordowego dochodu netto w wysokości 5,9 mld hrywien (ok. 218 mln USD).

Wzrósł również zysk netto firmy, który w 2017 r. wyniósł 180 mln hrywien (ok. 6,65 mln USD). Oznacza to, że w okresie dwóch lat (od momentu wejścia w skład koncernu Ukroboronprom w 2015 r.), Antonow czterokrotnie zwiększył wielkość tego wskaźnika.

Firma zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników, średnia płaca wynosi 9034 hrywny (333 USD), co jest kwotą wyższą o 26% w stosunku do średniej płacy w 2015 r. Zgodnie z komunikatem koncernu wszystkie zobowiązania finansowe wobec pracowników wypłacane są w całości i terminowo.

W komunikacie podkreślono, że miniony rok był przełomowy dla Antonowa - w 2017 r. miały bowiem miejsce dwa wydarzenia o dużym znaczeniu dla firmy - odbyły się pierwsze loty An-132D, pierwszego ukraińskiego samolotu wyprodukowanego całkowicie bez wykorzystania części pochodzenia rosyjskiego i bojowego bezzałogowego aparatu latającego Horlytsya.

Dron Horlytsya jest pierwszym ukraińskim aparatem bezzałogowym zdolnym do przenoszenia ładunku bojowego. Jego głównym przeznaczeniem jest wykonywanie misji rozpoznawczych w dowolnych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy.

undefined
Fot. Antonow

Reklama

Komentarze (3)

 1. Dobry rok?

  Właśnie jeden się pod Moskwą rozbił. Wszyscy pasażerowie zginęli.

  1. Davien

   To moze sobie zobacz czemu się rozbił, bo jak ktos nie dba o maszynę...

  2. Gość

   Tak, tylko wyprodukowany w Rosji (Woronież)!

 2. Razparuk

  Obronili Antka przed Chinami to coś maja...pewnie i tak to rozkradna ale przynajmniej między sobą...

  1. Geoffrey

   To już nie ten etap. Już wiedzą, że firma działająca przynosi więcej zysku, niż firma rozkradziona.

 3. qwerty

  To dlaczego Ukraiński parlament postawił firmę w stan upadłościowy i ma być likwidowana? teoretycznie Antonow już przestał istnieć..

  1. xawer

   25.07.2017-\"oficjalna strona spółki Antonov\"-\"Following the recent announcement from the Government of Ukraine to liquidate the entity ANTONOV State CONCERN, we would like to provide clarity of this legal formality.\" Został zlikwidowany państwowy zakład produkcyjny. Spółka \"Antonov\" ma się dobrze:-D 30 lat temu wszystkie kopalnie węgla kamiennego w Polsce były państwowe, teraz ani jedna! To co, nie istnieją?:-)

Reklama