Reklama

Siły zbrojne

Dialog techniczny na trenażer śmigłowca w zawisie

Fot. mon.gov.pl
Fot. mon.gov.pl

Inspektorat Uzbrojenia (IU) opublikował informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego związanego z poszukiwaniem doradztwa, mogącego znaleźć zastosowania podczas opracowania specyfikacji technicznej projektu trenażera - makiety śmigłowca w zawisie.

W myśl informacji dialog techniczny będzie obejmował ocenę możliwości spełnienia wstępnie określonych wymagań dla projektu, zdefiniowanie możliwości potencjału krajowego przy jego realizacji, oszacowanie kosztów realizacji, oszacowanie potrzeb czasowych oraz uzyskanie danych, które mogą okazać się przydatne w trakcie definiowania wymagań technicznych dla projektu.

Inspektorat Uzbrojenia zaprasza podmioty wyrażające chęć udziału w dialogu technicznym do składania pisemnych zgłoszeń i jednoczesnego udzielenia pisemnej odpowiedzi na pytania zawarte w załączniku do ogłoszenia. Następnie, na podstawie analizy zgłoszeń, IU dokona wyboru podmiotów, które zostaną zaproszone do szczegółowego omówienia swoich ofert. IU zastrzega przy tym, że do bezpośrednich spotkań zaproszone zostaną tylko te podmioty, których rozwiązania będą wpisywały się w oczekiwania SZ RP.

IU informuje przy tym, że analiza rozwiązań przeprowadzona na etapie dialogu technicznego zostanie wykorzystana do zdefiniowania listy potencjalnych wykonawców w fazie realizacyjnej zadania.

Termin przeprowadzenia dialogu technicznego przewidywany jest od dnia 4 czerwca 2018 r., natomiast dokładna data i miejsce zostaną ustalone każdorazowo z poszczególnymi podmiotami, biorącymi w nim udział.

Reklama

Komentarze (8)

 1. NsZ

  Inspektorat Uzbrojenia (IU) opublikował informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego związanego z poszukiwaniem doradztwa, mogącego znaleźć zastosowania podczas opracowania specyfikacji technicznej projektu trenażera - Makiety drzwi od stodoły,bo już nie długo nasi piloci na drzwi od stodoły się przesiądą.No chyba że dolecą w końcu dwa nowe Black Hawki które do nas lecą od końca 2016 roku

  1. Jarek

   Czyli do 2030 cos tam wymysla... martwi jednak pominiecie fazy analityczno-koncepcyjnej...

  2. nielot bojowy

   Pominięcie tak istotnego elementu może narazić skarb państwa na znaczące szkody. Bowiem okaże się że kupią huśtawki za miast trenażerów śmigłowca w zwisie .No niby to samo ale jednak.

 2. Andrzej

  Panowie podpowiem i to za darmo , starczy jeden 40 tonowy dźwig z ramieniem 20 metrowym . Takie rozwiązanie uniezależnia platformę trenażera śmigłowca w zwisie od konkretnego modelu śmigłowca . Zresztą to co jeszcze lata nie prezentuje wartości bojowej z uwagi na brak uzbrojenia lub kilkukrotnie wyczerpane resursy więc nie ma co się napinać na super technikę której nie będziemy w stanie wykorzystać z uwagi na brak śmiglaków .Liczy się relacja koszt /efekt a to uzyskujemy dzięki temu żurawiowi . Polecam się na przyszłość gdyby IU miał w tym zakresie dalsze problemy.

 3. Fatutro

  To żart na prima aprilis, bo nie wierzę w to co czytam. Nie ma nowych maszyn, nie ma części zamiennych do starych, nie ma programu modernizacji silników sokoła, nie ma programu integracji Spike ER że śmigłowcami ale miliony na doradztwo to się znajdą... Do treningu to w Dęblinie puszczyki stoją...

 4. Techniczny

  A moze tak z jeden silnik na przymiare wziac z motor szich vk 2500 03 teoretycznie powinien pasowac do wszystkich naszych smiglakow i ma moc. Na bazie tego silnika mozna kazdy halikopter zbudowac az po k 52 takze licencja na poczet pozyczki ukrainie . J ja bym sie z tym pospieszyl bo zwrotu kasy napewno niebedzie ale za to mozna wyssac pare zakładow zanim chinczyk hapnie.

 5. Cześć

  I wreszcie problem braku śmigłowców w naszej armii genialne kupimy za 5 lat jeden trenażer i będzie w zawisie super

 6. Infernoav

  Tak naprawdę trenować należy na sprzęcie zbieżnym z tym jakiego używają żołnierze. Jeśli nie wybrano nowych helikopterów to jak ma się wybrać taki sprzęt. To tak jakby budować garaż nie wiedząc jakich wymiarów samochód się kupi.

 7. Jaś

  A na co nam trenażer jak my śmigłowców prawie nie mamy,post sowieckie wraki niedługo same się rozsypia

 8. Leon

  Może nasze śmigła wkrótce już stracą możliwości lotne i będą mogły jedynie utrzymać się w zawisie. Proponuję trenażer do strzelanki wokół śmigłowców, służących za ochronę balistyczną.

Reklama