Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Armie Świata: oddziały z Osetii i Abchazji w wojnach Putina

Autor. defence24

W cyklu „Armie Świata” omówiliśmy dla Państwa kolaborujące z Rosją samozwańcze republiki: Naddniestrza oraz tzw. Doniecką i Ługańską Republikę Ludową. Dzisiaj przeanalizujemy Abchazję oraz Osetię Południową, zwłaszcza że żołnierze z tych nieuznawanych samozwańczych republik uczestniczą w rosyjskiej inwazji przeciwko Ukrainie.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

 1. Avengers

  A takze armia Czeczenow i JAkutow i Buriatow - daje klam tezie ze podboj Rosjan to niszcznie lokalnych kultr. Nawet w Czecznii rzadza Czeczncy nie Rosjanie. W jakucji maja auronomie, premiera, konstytucje parlament. To inny rodzaj podboju niz USa np z Dakotami. Czyli wybic do nogi reszta rezewat. To przypmina bardziej ksiestwa lenne w sredniweczu. My Polacy mamy nie obiekwtny srosunek do Rosji. Obiektywnie zachwali sie duzo lepiej niz Ameryknie .Chuba zewidzilscie gdzies Armie Dakoty poludnwej z wlasna konstytcja?

  1. Rusmongol

   Taa. A dlaczego 70% Białorusinów mówi po rosyjsku? Gdzie podziali się mieszkańcy kaliningradu czy Krymu? Znasz przypadki zbrodni na Indianach podobnych do Katynia. A wielki głód lub podbicie Rusi nowogrodzkiej coś Ci mówi? A wiesz kogo tępiło zsrr wśród swoich obywateli? Myślisz że te 40 mln to byli rosjanie? Hehe. Na pewno. A wracając do tych Czeczenów, jakutow i buriatow to są tak równi że na froncie w porównaniu to pogłowia w fr Rosjan, walczy ich przeważająca większość. Mniejszości jest ok 25% a ilu ich walczy na froncie? A kto się wyleguje na plażach w Turcji i Tajlandi? Myślisz że wyrobnicy z syberii? A może jednak tłuste koty z Moskwy i Petersburga...

  2. zmiej

   W Czeczenii nie rządzą Czeczeni, tylko jeden Czeczen-zdrajca kolaborujący z okupantami i za to mający status władcy absolutnego, prymitywny i okrutny satrapa, pan życia i śmierci swoich poddanych. To tak, jakbyś napisał, że w Polsce w 1950 roku rządzili Polacy, bo niby Bierut był Polakiem.

  3. Rusmongol

   @zmiej. To tak jak na Białorusi rządzi kalaszenka. 90% dlugu w Rosji, 90% wymiany handlowej z Rosją, 99% rynku paliw zależne od Rosji.

Reklama