Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

AtraxM z nagrodami na Balt Military Expo

Fot. ITWL
Fot. ITWL

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych zaprezentował swoje produkty podczas XIV edycji Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO. 

Targi odbyły się w dniach 20-22 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. ITWL w ramach swojego stoiska zorganizowanego przez Polską Izbę Producentów na Rzecz Obronności Kraju zaprezentował dwa najnowsze bezzałogowe statki powietrzne:

- BSP pionowego startu i lądowania AtraxM w wersji uzbrojonej w 4 granaty z ładunkiem kumulacyjnym o gwarantowanej przebijalności 120mm stali pancernej,

- BSP NeoX S/C zdolny do przenoszenia 1,5 kg głowicy bojowej.

AtraxaM otrzymał dwa wyróżnienia bałtyckich targów: "Bursztynowy Medalion w konkursie o Grand Prix im. kadm. Xawerego Czernickiego", jak również "Wyróżnienie Prezesa Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju". Nagrody w imieniu Dyrektora ITWL odebrał jego doradca mgr inż. Dariusz Rataj.

Podczas pierwszego dnia BME2016 ITWL i specjalizująca się w rozwiązaniach telekomunikacyjnych spółka DGT podpisały porozumienie, którego wynikiem ma być nowy system detekcji obiektów lotniczych w rejonie granic Polski.

W ramach utworzonego konsorcjum, kierowane przez prezesa Dariusza Wrońskiego Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne ITWL odpowiedzialne będzie za opracowanie podwalin systemu wykrywającego pełne spektrum środków napadu powietrznego, począwszy od małych maszyn bezpilotowych, poruszających się tuż nad ziemią, na balistycznych pociskach rakietowych kończąc. 

Trzeciego i  ostatniego dnia targów w centrum konferencyjnym Amber Expo odbyła się Konferencja "Top 500 Innovators Affiliate Program for Defence & Security", podczas której młodzi polscy naukowcy, uczestniczący w programie Top 500 Innovators przedstawili i omówili swoje osiągnięcia i efekty pracy. ITWL reprezentowała mgr Anna Nikodym-Bilska, uczestniczka programu.

Reklama

Komentarze

    Reklama