Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

AMW i komputery dla dzieci w potrzebie

Fot. AMW
Fot. AMW

Akademia Marynarki Wojennej zorganizowała kolejną akcję pomocową. Tym razem organizowana jest zbiórka używanych komputerów do nauki zdalnej. Pomoc trafiła już do ośrodka pomocy zlokalizowanego w Kosakowie.

Używane komputery są sprawdzane, przygotowywane i czyszczone, a następnie trafiają do najbardziej potrzebujących. Pierwsze dwa trafiły już do gminnego ośrodka pomocy w Kosakowie.

Przekaż używany komputer

Zapewne wielu z Państwa ma w swoich domach niepotrzebne laptopy, PC-ty. Może myśleliście o wymianie na nowszy sprzęt - idealna okazja – zaznacza kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy uczelni.

Zbieramy tylko sprzęt sprawny i zadbany, głównie laptopy, nie starsze niż 6 - 7 lat. Komputer musi posiadać znaczek GML i klucz aktywacyjny, dokument zakupu. To dla nas gwarancja, że pochodzi z legalnego źródła i miał licencjonowane oprogramowanie, które jest przypisane do jego wyposażenia. Komputery przekazywać można bezpośrednio do uczelni, dostarczając na biuro przepustek zlokalizowane przy głównym wejście do Akademii 

kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW

Oficer zaznacza, że pracownicy katedry podstaw budowy maszyn okrętowych wykonują serwis techniczny urządzeń. Następnie komputery trafią do GOPS-u lub MOPS-u, który przekaże je dzieciom, które nie posiadają komputerów do zdalnej online.

Pomoc od AMW

Akademia Marynarki Wojennej od początku epidemii koronawirusa aktywnie realizuje różne akcje wspierające. Uczelnia produkuje przyłbice ochronne, szyje maseczki ochronne, a także zaopatrzyła trójmiejskie placówki medyczne w spraye zapobiegające parowaniu gogli i przyłbic.

Reklama

Komentarze (3)

 1. asd

  Co za czasy? Dzieci w potrzebie to potrzebowały kiedyś jedzenia i ubrań. A dzisiaj? Komputera i smartfona.

  1. Bucefal

   Tutaj chodzi o dostęp do edukacji a nie o śniadanie...

 2. 12345

  Ja to tego nie rozumiem. Mają 500 plus 300 plus i co oni to wszystko przeżrą, przepiją i przepalą czy jak ? A komputerów swoim dzieciakom nie kupią ? Żałośni ludzie. Mi nikt nigdy państwo nie dało i nie płaczę. A oni to mają taką mentalność, że po wszystko wyciągają rękę, a sami nic.

  1. Bucefal

   To co karzemy dzieci za patologicznych rodziców?

 3. Bosmanz Pucka

  Co za wstyd 5 kilogramowe złomy z procesorem BC

Reklama