Amerykanie nakładają kolejne sankcje w związku z aneksją Krymu

9 listopada 2018, 10:59
VOA-Crimea-Simferopol-airport
Fot. Elizabeth Arrott / VOA - Voice of America
Reklama

Ministerstwo finansów USA poinformowało w czwartek na swych stronach internetowych, że w związku z aneksją Krymu przez Rosję nakłada sankcje na obywatela Rosji, dwóch obywateli Ukrainy i dziewięć podmiotów w Rosji i na Ukrainie.

Dwie osoby i jedna spółka zostały objęte sankcjami w związku z łamaniem praw człowieka; osiem podmiotów i kolejna osoba podlegają restrykcjom z "powodu wspierania interesów Rosji na ukraińskim Krymie" - głosi komunikat ministerstwa.

Ponadto jeden z tych ośmiu podmiotów jest bezpośrednio lub pośrednio kontrolowany przez bank Rossija objęty już w 2014 roku sankcjami USA w związku z aneksją Krymu, a kolejne to ministerstwo bezpieczeństwa państwowego samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej na wschodzie Ukrainy oraz prywatna inwestycja w Jałcie Mrija Kurort i Spa; w budowę tego projektu około 300 mln dol. zainwestował również objęty sankcjami rosyjski Sbierbank.

Wśród osób, na które nałożono sankcje, jest agent FSB Andrij Suszko i wiceminister Ługańskiej Republiki Ludowej Aleksandr Basow.

Resort finansów podkreśla w komunikacie, że nałożenie tych nowych sankcji jest wyrazem "niezłomnego partnerstwa USA z Ukrainą i Unią Europejską" oraz opozycji wobec aneksji Krymu i jego okupacji, a także "użycia siły do kontrolowania części ukraińskiego regionu Doniecka i Ługańska".

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Palmel
sobota, 10 listopada 2018, 13:43

W tym czy ubiegłym kwartale Rosja kupiła prawie 100 ton złota i posiada już 17% światowych zasobów a my prawie 14 ton i gdzie ten upadek Rosji, najgorsze jest to że nie ma osoby która by poprowadziła mądrą politykę wschodnią

Davien
piątek, 9 listopada 2018, 14:21

Znowu ? Miała upaść Rosja a ci dalej ją motywują do lepszego gospodarowania . Już @synek pisał iż rekordowe zbiory mają pszenicy , zastępują swoimi serami - Francuskie czy Włoskie , Polska węgiel od nich sprowadza - bo gaz i ropę to od lat ? Szeryf kombinuje i ci coraz silniejsi ???

Tweets Defence24