Reklama

Polityka obronna

Zmiany na szczycie Policji - komendant główny odchodzi ze służby

gen. insp. Marek Działoszyński; fot. MSW
gen. insp. Marek Działoszyński; fot. MSW

W poniedziałek 9 lutego br. Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński złoży raport o odejściu ze służby. Nowym szefem Policji ma zostać nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Spekulacje na temat zmiany na stanowisku szefa Policji pojawiały się już od kilku tygodni. W piątek rzecznik MSW potwierdziła informację, że dotychczasowy Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński w poniedziałek złoży na ręce minister Teresy Piotrowskiej raport o przejściu na emeryturę.

Według obowiązującej procedury minister po otrzymaniu wniosku wystąpi do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie gen. insp. M. Działoszyńskiego z pełnionej funkcji. Jako powód rezygnacji zostały wskazane ważne względy osobiste. Nowym zwierzchnikiem Policji ma zostać nadinsp. Krzysztof Gajewski, który do tej pory pełnił funkcję pierwszego zastępcy komendanta głównego.

Urodzony w 1962 roku gen. insp. Marek Działoszyński rozpoczął służbę w 1985 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1999 roku pełnił służbę w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, a w styczniu 2006 został dyrektorem tejże komórki. Od listopada 2008 roku piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, by z kolei 10 stycznia 2012 roku przejąć funkcję Komendanta Głównego Policji.


Bogusław Pastyrnak

Reklama

Komentarze (6)

 1. omastall

  Dobrze robi, że odchodzi. Po co się ma użerać i psuć sobie zdrowie. Załapie się do jakiejś rady nadzorczej gdzie forsa większa, roboty niewiele i odpowiedzialnośc znikoma.

 2. Spartakus

  Nie moje akwarium . Rybki też nie moje.

 3. aga

  25 lat od upadku komuny, a tu jakis komuch zostaje szefem Policji. Co jest grane? To jakas szopka czy co? Czy przez 25 lat nie mozna bylo uformowac z mlodego narybku przyszlych urzednikow, tylko siegac po komunistycznego betona?

 4. ?!?

  Szef Służby Więziennej też odszedł dopiero co. Wycinka jakaś, czy co?

 5. jang

  niezły policjant i szef.Do tego co jest tez ważne "wizerunkowy" czyli twarz TEŻ ma inteligentną.Ploty mówią,ze nie wytrzymał mobbingu biurw resortowych pragnących podowodzić policją bez odpowiedzialności za skutki

 6. Oj

  Więc gdzie? ma już zaklepaną robotę w ZUS-ie, PIP-ie, albo jako doradca co? I znowu kasiorka popłynie z dodatkowego etatu. Tak właśnie nagradza się swoich "BMW"...

  1. Batory

   Przestan juz paplac . facet odchodzi i tyle . Trudno ci tak pomyslec ze mimo wszystko facet ma ogromne doswiaczenie i dobrze jest to wykorzystac jesli zostanie gdzies doradca albo jakims ekspertem . zazdrosc cie sciska ze ciebie nigdzie nie chca?? wieczne biadolenie nic ci nie pomoze tylko wez sie wreszcie za siebie bo zachowujesz sie jak baba na targu albo naburmuszony dzieciak ktory zabawki nie dostal i wrzeszczy do matki : Nie bede jadl!!

  2. Swiatowid

   Napewni nie zajmie sie wedkarstwem na emeryturce !

Reklama