Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiana na stanowisku szefa WITU

Fot. WITU
Fot. WITU

W dniu 19 grudnia 2017 r. doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. 

Zgodnie z dokumentem przesłanym redakcji Defence24.pl obowiązki służbowe na tym stanowisku objął płk dr inż. Rafał Bazela. Z dniem 12 grudnia 2017 r. został on powołany przez poprzedniego ministra obrony narodowej. Jest doktorem nauk wojskowych o specjalności dowodzenie.

W 1999 r. rozpoczął służbę w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia, w którym kolejno pełnił funkcje: Kierownika Pracowni Elektronicznych Systemów Uzbrojenia; Kierownika Zakładu Materiałów Wybuchowych; Szefa Pionu Badawczego. Studia zakończył w 1999 roku, jako ppor. magister inżynier o specjalności elektromechanik i odbył praktykę na stanowisku dowódcy plutonu w Jednostce Wojskowej 2568.

Służbę wojskową rozpoczął w 1994 roku w Wojskowej Akademii Technicznej na Wydziale Uzbrojenia i Lotnictwa. Pułkownik dr inż. Rafał Bazela posiada doświadczenie z dziedziny konstrukcji elementów amunicji, stanowisk badawczych, elementów uzbrojenia, konstrukcji nowych rodzajów uzbrojenia oraz modernizacji bazy badawczej sprzętu będącego w eksploatacji oraz mającego być wprowadzonym. Jest autorem licznych publikacji naukowych z tych dziedzin.

Reklama

Komentarze

    Reklama