Zimny transport szczepionek dla wojska

5 stycznia 2021, 13:08
Zrzut ekranu 2021-01-5 o 14.14.19
Fot. MON via Twitter
Reklama

2. Wojskowy Oddział Gospodarczy we Wrocławiu szuka wykonawcy specyficznej usługi transportowej polegającej na realizacji transportu szczepionek w tzw. zimnym łańcuchu dostaw. Sprawdzamy jaki jest zakres usługi oraz termin składania ofert.

4 stycznia w biuletynie informacji 2. WOG-u opublikowano zaproszenie do składania ofert na realizację usług transportowych polegających na transporcie szczepionek w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Usługi mają być realizowane w ramach umowy całorocznej z częstotliwością raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące. Transport szczepionek zaplanowano po trasie między Wojskowym Ośrodkiem Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie a ambulatorium 2. WOG-u we Wrocławiu. Zamawiający wskazuje, że dostawy winny być realizowane w następny dzień roboczy po dniu nadania i dotyczą ładunków o wadze od dwóch do trzydziestu kilogramów.

Podmioty zainteresowane realizacją usługi wyceny mogą przedstawiać drogą mailową do 11 stycznia na adres  2wog.wydz_med@ron.mil.pl.

Czy będzie to usługa związana z transportem szczepionek COVID-19?

Warto wyjaśnić, że w przypadku pierwszych szczepionek firm Pfizer & BioNTech temperatura przechowywania i transportu wynosi – 80 stopni Celsjusza. Natomiast w przypadku kolejnych preparatów na bazie mRNA temperatura przechowywania wynosi od – 80 do – 30 stopni Celsjusza, szczepionka po rozmrożeniu może być przechowywana do pięciu dni w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Jest to zakres temperatur, który pokrywa się z wymaganiami określonymi przez 2. WOG.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
db+
wtorek, 5 stycznia 2021, 21:38

A dlaczego nie realizuje się tego transportu w temperaturze przechowywania, czyli -78 stopni Celsjusza? Szczepionki w stanie rozmrożonym będą sobie podróżować dwa dni. Zaiste, transport w temperaturze 2 do 8 stopni to "specyficzna usługa".

Matnet
wtorek, 5 stycznia 2021, 18:56

orły się obudziły, przecież już kilka miesięcy temu było wiadomo, że będzie potrzebny taki specjalistyczny transport. W przypadku wybuch wojny po kilku miesiącach rozpisza przetarg na transport amunicji i paliwa dla wojsk na froncie.

Zenek
wtorek, 5 stycznia 2021, 20:14

o tym samym pomyślałem

Matołusz
wtorek, 5 stycznia 2021, 15:15

wojska specjalne mają być szczepione tępymi igłami

Tweets Defence24