Siły zbrojne

Zamówienia na rosyjskie pojazdy Armata

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w trakcie forum Armia 2018 o podpisaniu umów na dostawę wozów T-14 i T-15 Armata.

Rosyjskie ministerstwo przekazało mediom informację o podpisaniu umowy z producentem pojazdów, firmą Uralvagonzavod, na mocy której wojska Federacji Rosyjskiej otrzymają 32 seryjne czołgi T-14 i 100 seryjnych pojazdów bojowych piechoty T-15. Dziewięć egzemplarzy ma zostać przekazane armii jeszcze w tym roku, pozostałe pojazdy trafią na wyposażenie oddziałów do 2021 r.

Rosyjskie ministerstwo obrony informowało kilka miesięcy temu o planach wyposażenia w pojazdy T-14 i T-15 dwóch batalionów pancernych i batalionu piechoty zmechanizowanej. Mowa była wówczas o zamówieniu 80 czołgów T-14 i 20 ciężkich wozów bojowych piechoty T-15.

Obecnie trwają próby państwowe pojazdów T-14, mają one zakończyć się w przyszłym roku. Rosja dysponuje w tej chwili ok. 20 pojazdami przedseryjnymi tego typu i 20 pojazdami przedseryjnymi T-15.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.