Przemysł Zbrojeniowy

Wzrost sprzedaży BAE Systems

„Successor” – fot. BAE Systems
„Successor” – fot. BAE Systems

Firma BAE Systems odnotowała wzrost wyników sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jak podkreśla dyrektor zarządzający firmy, na pozytywne wyniki miała wpływ lepsza perspektywa dla budżetów obronnych na wielu rynkach.

Według danych firmy sprzedaż wzrosła o ponad 1 mln GBP i w 2016 r. wyniosła 19,02 mln GBP. Zwiększył się także portfel zamówień - dane z ubiegłego roku wskazują na wzrost do 42 mld GBP.

Pozytywne wyniki firma zawdzięcza swojej aktywności na rynku uzbrojenia. BAE otrzymał kolejny, po fazie rozwoju technologii i redukcji ryzyka, kontrakt w wysokości 146 mln USD (118 mln GBP) na prace inżynierskie i produkcyjne dotyczące systemu pasywnej i aktywnej przeżywalności i ostrzegania Eagle (EPAWSS) dla US Air Force.

W ramach programu F-35 koncern odnotował dostarczenie USA 250. systemu walki radioelektronicznej. BAE uzyskał również kolejne zamówienia niskoilościowe związane ze wstępnym etapem produkcji w Wielkiej Brytanii i USA, został też wybrany jako dostawca usług związanych z naprawami, obsługą i remontami (MRO) szerokiej gamy systemów pokładowych w Wielkiej Brytanii i Australii, na potrzeby odpowiednio rynku europejskiego i rejonu Pacyfiku.

Koncern kontynuuje świadczenia usług wsparcia w ramach saudyjsko-brytyjskiego programu współpracy obronnej na rzecz Królewskich Sił Powietrznych i Lotnictwa Królewskiej Marynarki Wojennej Arabii Saudyjskiej do 2021 r. BAE zapewnia także wsparcie dla US Navy w rejonie Pacyfiku dzięki uruchomieniu w grudniu nowego suchego doku w stoczni w San Diego.

W ramach brytyjskich programów morskich zawarto kolejny kontrakt w wysokości 472 mln GBP na fazę demonstracyjną fregaty Type 26, kontrakt o wartości 287 mln GBP na dwa dodatkowe okręty OPV oraz wsparcie dla pięciu okrętów w ramach programu. Uzyskano finansowania rzędu 1,3 mld GBP na program okrętów podwodnych klasy Dreadnought, w tym projekt, wstępne prace produkcyjne, materiały i inwestycje infrastrukturalne w stoczni.

BAE dokonał także prezentacji prototypu wielozadaniowego wozu opancerzonego AMPV dla US Army oraz dostarczenie prototypu amfibijnego wozu bojowego (ACV) dla US Marine Corps. 

2016 był dobrym rokiem dla BAE Systems. Nasza strategia jest odpowiednio zdefiniowana. Mamy duży portfel zamówień, długofalowe programy rozwojowe, świetnie zrealizowane projekty i zbilansowaną gamę produktów. Mając lepszą perspektywę dla budżetów obronnych na wielu naszych rynkach, jesteśmy dobrze przygotowani, by dalej generować atrakcyjne zyski dla akcjonariuszy.

Ian King, dyrektor zarządzający BAE Systems

 

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.