Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Zarzuty prokuratorskie dla byłego szefa SKW; Płk Kukliński został pośmiertnie mianowany na generała brygady; Koalicja antyterrorystyczna wypiera IS z Iraku

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Wyborcza, "Zarzuty po audycie Macierewicza": Prokuratura stawia zarzuty byłemu szefowi SKW."Gen. Janusz Nosek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, dostał prokuratorskie zarzuty za współpracę z Rosją przy wyprowadzaniu polskich wojsk z Afganistanu. To efekt audytu, który po objęciu władzy przez PiS przeprowadzili w SKW ludzie Antoniego Macierewicza [...]"


PAP, Rzeczpospolita: "Pośmiertny awans Kuklińskiego Prezydent Andrzej Duda mianował pośmiertnie płk. Ryszarda Kuklińskiego na stopień generała brygady."


Aleksander Kłos, Gazeta Polska Codziennie, "Zdobyć Mosul, wypchnąć IS z Iraku": Wiele wskazuje na to, że dni bojowników Państwa Islamskiego w Iraku są policzone. "Rozpoczęta przed tygodniem przez ok. 100 tyś. żołnierzy irackich i Kurdów ofensywa na drugie pod względem wielkości miasto w Iraku nabiera tempa. Uczestniczą w niej również oddziały złożone z irackich chrześcijan, sunnickie i szyickie milicje, a także jazydzi i Turkmeni. Irackie władze liczą, że wyparcie dżihadystów z tego miasta spowoduje, że będą oni zmuszeni wycofać się do Syrii, co ułatwi walkę z nimi siłom międzynarodowej koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych."

Reklama

Komentarze (2)

 1. Szpinak

  czyli że co?? w Syrii ISIS słabnie bo dostaje bęcki od wojsk Asada i ruskich, więc koalicja przepędza dżihadystów z Iraku do Syrii, ale nas informują, że to wreszcie jakies dobre posunięcie koalicji antyterrorystycznej bo Obama chce jakiegos sukcesu na koniec kadencji.. Tiaa, bo na pewno o losach świata decyduje jakiś murzynek i wcale nie jest on tylko zwykłą marionetką tych, którzy maja prawie cały świat w kieszeni.. niee skąd.. Nic sie nie zmienia plan idzie do przodu, ale nie martwcie sie wojna nie wybuchnie dopóki UE nie stworzy swojej armii która bedzie mogła wykorzystać do "obrony" nas i włączenia do komunistycznego państwa europejskiego (lub jak kto woli IV rzeszy).. może i ruskim dadza kawałek Polski w ramach prezentu ślubnego czyli legalizacji ich długo ukrywanego związku.

 2. say69mat

  @def24.pl: Gazeta Wyborcza, "Zarzuty po audycie Macierewicza": Prokuratura stawia zarzuty byłemu szefowi SKW."Gen. Janusz Nosek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, dostał prokuratorskie zarzuty za współpracę z Rosją przy wyprowadzaniu polskich wojsk z Afganistanu. To efekt audytu, który po objęciu władzy przez PiS przeprowadzili w SKW ludzie Antoniego Macierewicza [...]" say69mat: Hmmm przy podejmowaniu wszelkich decyzji o znaczeniu militarnym bierze się również pod uwagę tzw. ... czynnik geograficzny. Z kim to gen Nosek miał prowadzić rozmowy w kwestii ewakuacji naszych jednostek z Afganistanu??? Z Burkina Faso??? Nepalem??? Fidżi??? Skoro transport kolejowy jest możliwy jedynie przez terytorium FR. Podobnie rzecz ma się z transportem powietrznym, najkrótsza droga powietrzna prowadzi przez terytorium FR. Ponadto w okresie trwania misji polskiej w Afganistanie amerykanie na szeroką skalę współdziałali z FR. Czyżby obecny rząd Najjaśniejszej i Niepodległej zamierzał oskarżyć naszego sojusznika o ... kolaborację z FR???

  1. czytelniczka

   No cóż. Komuś, kiedyś nie wystarczyło odwagi żeby postawić ministra M. przed trybunałem stanu za zdruzgotanie polskiego wywiadu. To na pewno nie jest zemsta. To audyt.

  2. kmq

   Naprawdę oczekujesz logiki w działaniach Macierewicza?

Reklama