Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Wywiad z członkiem zarządu PGZ; Postępowanie ugodowe Airbus Helicopters i MON; Zasady korzystania z mediów społecznościowych dla żołnierzy

fot. J.Sabak
fot. J.Sabak

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Mesko bez offsetu, korzysta PGZ”: Wywiad z Radosławem Domagalskim-Łabędzkim, członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „Finalnie, jeśli chodzi o Lockheed Martin, udało nam się te wszystkie problemy przezwyciężyć, a atmosfera była bardzo dobra. Z firmą Raytheon, jak już mówiłem, jeszcze negocjujemy. Tak czy inaczej, to nam otwiera szeroką perspektywę na partnerstwo przemysłowe w przyszłości, na co bardzo liczę.”


Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Śmigłowce dla wojska: tylko Leonardo z umową”: W przyszłym tygodniu przedstawiciele francuskiego konsorcjum Airbus Helicopters oraz Ministerstwa Obrony Narodowej spotkają się w sądzie rejonowym w Warszawie. Airbus domaga się zwrotu poniesionych nakładów w postępowaniu na śmigłowce wielozadaniowe. „Według naszych informacji chodzi o postępowanie ugodowe, które przewiduje kodeks postępowania cywilnego. Przedstawiciele francuskiego giganta domagają się zwrotu poniesionych kosztów w postępowaniu na 50 śmigłowców wielozadaniowych. [...]”


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Co może żołnierz w sieci”: Jakich zasad powinien przestrzegać żołnierz w służbie terytorialnej oraz czynnej korzystając z mediów społecznościowych? „Wojskowi muszą mieć świadomość, że mogą być obserwowani w sieci, szczególnie w mediach społecznościowych. [...] Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na swoich profilach w mediach społecznościowych wstawiają m.in. zdjęcia ze szkolenia i ćwiczeń. Prezentują zdjęcia nie tylko swoje, ale też drużyny oraz posiadanej broni.”


Reklama

Komentarze (2)

 1. Autor

  No i co z tego, że będziemy mieć Patrioty z IBCS, F-35, ... itd - najważniejsze są śmigłowce! 50 śmigłowców od Francuzów i nowe okręty - bo bez tego nie wygramy wojny, nie rozumiecie?!

  1. Normalny

   Ręce opadają, jest dokładnie odwrotnie!

 2. andy

  super ... startuję w przetargu z badziewnym sprzętem ... a jak zobaczę co wystawia konkurencja to wycofuję się i ... żądam zwrotu kosztów ( które urosły lawinowo)

Reklama