WOT jedzie na poligon w Nowej Dębie

16 czerwca 2021, 10:29
7
Fot. 3BOT
Reklama

W sobotę żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane. Zajęcia będą prowadzone na poligonie w Nowej Dębie oraz w rejonach odpowiedzialności batalionów.

„Żołnierze z rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty i kompanii dowodzenia 3. PBOT rozpoczną szkolenie zintegrowane, które jest podsumowaniem dwóch modułów szkoleniowych, szkolenia indywidualnego i specjalistycznego” – powiedział rzecznik brygady kpt. Witold Sura.

Zajęcia będą prowadzone na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie. „Ćwiczenie to będzie też okazją do wyrównania poziomów wyszkolenia żołnierzy w danym module. W ostatnich dniach zostanie przeprowadzona ocena wyszkolenia poprzez wykonanie pętli taktycznej” – dodał kpt. Sura.

Z kolei w następnym tygodniu szkolenie zintegrowane rozpocznie batalion OT z Jarosławia. Żołnierze po raz pierwszy zajęcia odbędą w rejonie odpowiedzialności 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w powiatach jarosławskim, przemyskim, przeworskim oraz lubaczowskim. Natomiast strzelania specjalistyczne odbędą na poligonie w Nowej Dębie.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbywa się w trybie szkolenia poligonowego. Dzięki niemu żołnierze w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe.

Reklama
Reklama

Dowódca 3. PBOT płk Dariusz Słota wyjaśniał, że każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane.

„Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na poszczególnych etapach. Dodatkowo szkolenie zintegrowane w istotny sposób urealnia praktyczne działania i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale” – powiedział płk Słota.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
Mirek
piątek, 18 czerwca 2021, 12:26

O jak fajnie wydane pieniądze. Słabo uzbrojone cele do eliminacji dla przeciwnika. Fajna sprawa hobbistycznie dla członków, ale strategicznie formacja ta pozostawia wiele wątpliwości. Prywatnie uważam że jest to bojówka PIS-u.

Mis
piątek, 18 czerwca 2021, 08:28

... Tylko dlaczego szkolenie na poligonie nie jest obowiązkowe? jedzie 1/6 otersow. Reszta siedzi w domu.

Dropik
czwartek, 17 czerwca 2021, 10:28

Przypominam ,że kupiono zaledwie ok 3 pocisków na wyrzutnie. Tegoroczne ceny Javelinów w dularach (z jawnych dokumentow kongresu usa) : 260 tys, wyrzutnia ok 500 tys. Koniaczek ? Stać nas misiu ;) A pirat .... oj nie dla Polaka nie, nie .... coraz bardziej nie ;)

Mixer
czwartek, 17 czerwca 2021, 04:26

No i co w tym takiego specjalnego? Prawdziwi żołnierze takie poligony mają co chwilę... Znowu dla rozgłosu.... Ehhhh

Kata
piątek, 18 czerwca 2021, 13:41

Pewnie ze dla rozgłosu. Jadą na poligon ale nie mówią że jedzie tylko garstka ludzi, reszta zbiera papierki przy rzekach.

Aviator
środa, 16 czerwca 2021, 20:33

ARuscy już mają lustę uczestników i program szkolenia

Alaris
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:59

I? Mają nie ćwiczyć?

pomz
środa, 16 czerwca 2021, 23:08

tak. Straszne to dla nich zagrozenie pan Marek-pracownik Biedronki lat 37; pani Krysia-pielegniarka po 40 albo Janek lat 19... Nie przesadzaj. Calosc pojdzie w rozsypke gdy np Iskander trafi w magazyn uzbrojenia, a panie na L4 lub zwyczajnie jako matki dzieci niepelnoletnich nie ida na wojne :)

Polo
czwartek, 17 czerwca 2021, 16:14

Czas pokaze jaka jest patriotyczna mentalność żołnierzy WOT-u. Mam nadzieje ze ona jest na minimalnym poziomie, wystarczajacym, aby stawic skuteczny ewentualny "opór" .... do pomz: chyba ze Twoja patriotyczna mentalnosc jest słaba i piszesz takie komentarze...

pomz
sobota, 26 czerwca 2021, 16:20

Moje komentarze pisze na podstawie obserwacji. Bylem w WOT 3 lata, w jednym ze wschodnich batalionow. Swoje widzialem i wiem.

Kazik :)
piątek, 18 czerwca 2021, 15:34

Wstąp do WOT to zobaczysz ten "program socjalny".

Tweets Defence24