Wojsko szykuje się na koronawirusa. Koszary gotowe na przyjęcie pacjentów.

14 marca 2020, 15:07
phy60b_IMG7456
Żołnierze z Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych w oczekiwaniu na "rannych". Ćwiczenie Anakonda 2018. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Reklama

W związku z możliwym szybkim rozwojem koronawirusa kilkanaście obiektów należących do jednostek wojskowych na terenie całego kraju przystosowywanych jest na potrzeby przyjęcia osób objętych kwarantanną — ustalił Defence24.pl.

Przygotowania infrastruktury Sił Zbrojnych dla cywilnej i wojskowej służby medycznej przyspieszają, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie całego kraju. Decyzja rządu o przymusowej kwarantannie dla tysięcy Polaków powracających zza granicy oznacza duże wyzwanie logistyczne. Oprócz Straży Granicznej i innych służb podległych MSWiA zadania te mają wspierać żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Chodzi o zabezpieczenie wykonywania i egzekwowania wdrożonych działań takich jak wznowienie i wzmocnienie kontroli granicznych, zakaz wjazdu dla cudzoziemców czy objęcie kwarantanną Polaków wracających zza granicy.

Wybrane jednostki wojskowe na terenie kraju rozpoczęły intensywne prace nad wydzieleniem części infrastruktury na miejsce przeznaczone do prowadzenia kwarantanny i leczenia chorych. Rozpoczęto także przygotowania do postawienia szpitali polowych przeznaczonych do diagnozowania i hospitalizacji osób zarażonych koronawirusem, które będą obsadzane przez personel wojskowej służby zdrowia.

Na poziomie każdego województwa zostały uruchomione specjalne Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe (WZZ), które otrzymały jako wsparcie w realizacji swoich działań, jedną kompanię lekkiej piechoty z lokalnych brygad OT. Dowództwo WOT powołało 24-godzinne Centrum Operacyjne, które koordynuje zadania wykonywane przez tę formację. 

Już wcześniej zgodnie z wnioskiem prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostali skierowani na polskie lotniska, do wykonywania zadań w zakresie ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na terenie całego kraju terytorialsi objęli także opieką kombatantów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Dodatkowo planuje się, że mają także dostarczać żywność dla osób objętych kwarantanną domową.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 73
Reklama
Tiger
czwartek, 19 marca 2020, 09:45

To nie jest żaden korona wirus tylko Broń Biologiczną

Max
wtorek, 17 marca 2020, 14:56

I zwróćcie uwagę wszyscy maja maski i kombinezony które chronią przed bakteriami i wirusami brawo :)

martin
poniedziałek, 16 marca 2020, 10:01

Brednie. Jak koronavirus zostanie pokoannay to obudzimy sie w polin

Miro77
poniedziałek, 16 marca 2020, 05:19

Przykro mi, ale większość wot owców siedzi na walizkach jyz od czwartku, a nie działają. Niestety w wojsku polskim dalej jest podział na wojsko A, a potem B. Jak za komuny byli zawodowi, a potem zeta.

Jasio
niedziela, 15 marca 2020, 20:32

Napewno nie jest to naturalny wirus Dla tego taka panika A z czymś nie naturalnym napewno trudniej walczyć oni o tym wiedzą Powinniśmy siedzieć w domu i to przeczekać ale myślę że napewno więcej jest zainfekowanych niż te 100 parę osób Mam nadzieję ze nie będzie tylko jak we Włoszech

zbrozło
niedziela, 15 marca 2020, 19:15

Maja w planach powolanie w najblizszym czasie rezerwistow z kartami mobilizacyjnymi? Bo raczej nie dadza rady bez rezerwistow upilnowania tego wszystkiego jak dojdzie do sytuacji jak we Wloszech. Ktos cos moze wie?

A SKLEPY
niedziela, 15 marca 2020, 13:44

Tylko kwarantanna dla wszystkich zgromadzeń powyżej 50 osób może pomóc - nawet sklepy spożywcze czy apteki powinny wprowadzać ludzi 10-tkami a reszta czeka w odstępach na swoją kolejkę. A gdzie maseczki i rękawiczki w sklepach dla dziewczyn tam pracujących, w sklepach spożywczych gdzie przewijają się tysiące ludzi dziewczyny też powinny dostać szyby z pleksy zamontowane do kas oraz maseczki i rękawiczki !!!!

Kojot
niedziela, 15 marca 2020, 13:28

Wiadomo że chinole testują broń biologiczna....

wtorek, 17 marca 2020, 09:44

Ameryka go stworzyła

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 11:51

Być może wspólnie stworzyli.

Cywil
niedziela, 15 marca 2020, 12:36

Szanowni Państwo, to wszystko to kpina, jestem pracownikiem wojska, cywilnym. W obecnej sytuacji zolnierze ida na urlopy wypoczynkowe, a my cywile siedzimy przy biurkach i wykonujemy normalnie prace.

środa, 18 marca 2020, 12:28

pracuje w jednostce wojskowej jako pracowni ochrony,firma nie dała kompletnie nic celem jakiegokolwiek zabezpieczenia się przed koronawirusem gratulacje dla prezesów

Żołnierz
poniedziałek, 16 marca 2020, 10:29

Jasne jestem żołnierzem i nikt nigdzie nie poszedł po co ta propaganda

Blabla
poniedziałek, 16 marca 2020, 09:05

Jest rozwiązanie wzór wypowiedzenia a po drugie co trzeci cywil to były wojskowy pozdrawiam

Jack
poniedziałek, 16 marca 2020, 05:58

Weź się do roboty, a nie siedź przy biurku. I przestań opowiadać bzdury. A może napiszesz w której to jednostce żołnierze idą na urlopy.

Black Widow
niedziela, 15 marca 2020, 20:32

Żołnierze idą na urlopy? Brawo do dowódcy JW, #zostanwdomu!!! Zaopiekuje się dzieckiem!!! nie wszyscy jednak mają takie przywileje - okręty MW wychodzą w morze i realizują swoje zadania. Więc nie narzekać tylko brać się do roboty, lekarze i pielęgniarki cały czas pracują - pomagają!!!!

Romin
niedziela, 15 marca 2020, 20:24

Trolu przebrzydły nawet nie powachales biurka, a szczekasz jak ruski pies.

Strażnik Teksasu
niedziela, 15 marca 2020, 12:14

Za oficjalny początek epidemii uznaje się 20-sty stycznia, a epicentrum to chińskie miasto Wuhan. Od 20-ego stycznia do Polski dzień w dzień przylatywały samoloty z Chin, z których wysiadali Chińczycy pracujący w Polsce, chińscy turyści, czy Polacy wracający z urlopu w Chinach. Bez praktycznie żadnej kontroli ze strony polskich władz. Od 28-ego stycznia wirus jest w Niemczech, przywiozła go zdrowa Chinka, która przyjechała na szkolenie do firmy Webasto. Piszę "zdrowa" bo objawy choroby wystąpiły u niej dopiero w drodze powrotnej do Chin. Przez cały ten okres granica z Niemcami była otwarta, przepływ ludzi przez granicę był całkowicie swobodny. Aż nagle 15-ego marca postanowiliśmy granice zamknąć. Po prawie dwóch miesiącach bezczynności. Nawet do unijnego przetargu na sprzęt ochronny polski rząd nie raczył przystąpić. I teraz, powiedzcie mi, jaki jest sens zamykać granice 15-ego marca? Przecież ten wirus w Polsce jest. Od dawna. Co najmniej od przełomu stycznia i lutego. Zwróćcie uwagę na info ze strony Ministerstwa Zdrowia. W piątek 13-ego marca MZ podało, że w sumie wykonanych zostało w Polsce prawie 2900 testów na obecność #wuhancoronavirus. Potwierdzonych zostało 68 przypadków. W ciągu doby nastąpił gwałtowny wzrost potwierdzonych przypadków, z 68 do 104. Stan na 14-sty marca. Jednocześnie MZ podało, że wykonaliśmy w sumie około 4400 testów. Dzisiaj, 15-ego marca, na obecną chwilę mamy 111 potwierdzonych przypadków, a liczba wykonanych testów wzrosła do prawie 5500. Rozumiecie, co to oznacza? Nie robisz testów, nie masz wirusa. Robisz, znajdujesz go. Im więcej testów, tym więcej przypadków. Niemcy mają prawie 4600 potwierdzonych przypadków, ale wykonali ponad 200 tys testów. Z Niemcami mieliśmy do wczoraj otwartą granicę. Sądzicie, że w jakiś sposób ten wirus nas omijał? Czy może wykryliśmy go dopiero w marcu, bo w marcu zaczęliśmy robić testy na jego wykrycie?

tutuś
niedziela, 15 marca 2020, 21:11

w sytuacji kryzysowej takie mękolenie jest wyjątkowo szkodliwe, kompletnie nieproduktywne, wprowadza tylko zamieszanie i niesnaski. Odpuść, pomarudzisz sobie jak się to wszystko skończy.

polamanola
poniedziałek, 16 marca 2020, 11:31

No po prostu argument żywcem wyjęty z poradnika dla politruka ! Przecież Pan Premier i Pan Prezydent robią wszystko co w ich mocy ( to akurat jest święta prawda...), Pan Minister od Zdrowia i Wszelkiej Pomyślności ma wory pod zatroskanymi oczami - a wy tu defetyzm siejecie ! "Komu to służy, kto za tym stoi"- te pytania padały w każdej audycji "informacyjnej" w czasach PRL.

Ja
poniedziałek, 16 marca 2020, 15:25

Panowie prezydent i premier są pochodzenie polskiego?

tutuś
poniedziałek, 16 marca 2020, 13:21

co konkretnie Twój wpis miał wnieść do dyskusji? odpowiem na tym samym poziomie - trzeba zmienić alfabet np. na hieroglify bo obecne literki też mogą kojarzyć się co niektórym myślicielom z PRL-em

Marek
poniedziałek, 16 marca 2020, 05:58

Jeśli nie podoba Ci się to co on napisał to włącz sobie TVP, tam świat jest kolorowy. Wszyscy są młodzi, piękni i bogaci i w ogóle jest happy. Obserwuję rozwój tej epidemii od początku i też mnie zastanawia bierność polskich władz. Tajwan niemal od razu zawiesił połączenia lotnicze z Wuhan, a następnie z pozostałymi miastami Chin. W Hong Kongu były wielkie demonstracje mieszkańców domagających się od władz natychmiastowego zamknięcia granicy z Chinami. Jeszcze w styczniu. A my spokojnie przyjmowaliśmy kolejne samoloty z Chin.

tutuś
poniedziałek, 16 marca 2020, 13:19

może kiedyś będziesz premierem to pokażesz jak się rządzi albo chociaż prezesem TVP to zmienisz ramówkę, teraz mamy kryzys a czas działania a nie jojcenia. Nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj , swoje żale notuj - opublikujesz jak się sytuacja uspokoi.

Strażnik Teksasu
poniedziałek, 16 marca 2020, 20:34

Oficjalny początek epidemii to 20 stycznia. Pierwszy przypadek coronavirusa w Niemczech to 28 stycznia. Pierwszy przypadek coronavirusa w Polsce to 4 marca. Likwidacja szpitala zakaźnego w Skierniewicach to 5 marca. Powiedz mi, jaki normalny kraj likwiduje szpital zakaźny, z wyposażeniem i przeszkolonym personelem, gdy na horyzoncie wielka epidemia?

greg
niedziela, 15 marca 2020, 21:04

Powierzchnia Chin to prawie powierzchnia Europy. Ludność Chin jest dwa razy większa od ludności Europy. Prawdopodobieństwo że zakażony Chińczyk (jeden z kilkudziesięciu tysięcy) trafi do Polski policz sobie sam ... i nie siej niepotrzebnej paniki.

Strażnik Teksasu
poniedziałek, 16 marca 2020, 14:50

Pierwszy przypadek w Niemczech to pracownik firmy Webasto, zaraziła go Chinka, która przyjechała na szkolenie do Niemiec. Pierwszy przypadek w Finlandii to chiński turysta. Pierwsze dwa przypadki we Włoszech to małżeństwo chińskich turystów. Wycieczkowiec Diamond Princess został poddany kwarantannie po tym jak w Hong Kongu wysiadł z niego pasażer, u którego potwierdzony został przypadek coronavirusa. Tym pasażerem był Chińczyk z Wuhan. Chcesz dalej o czymś rozmawiać?

SOWA
poniedziałek, 16 marca 2020, 10:33

No właśnie w przypadku wirusa wystarczy jedna osoba do rozwoju pandemi. Ta pandemia to początek nowego otwarcia. Wielki światowy test aby sprawdzić w jakim tempie rozprzestrzeni się wirus. Nie ten co jest teraz, przyjdzie znacznie gorszy ale będzie pewna różnica. Przed jego wybuchem część ludzi zostanie zaszczepiona. Zrozumcie, że wraz za wzrostem technologicznym, robotyką i sztuczną inteligencją ludzie nie będą potrzebni wielkim tego świata. Przeludnionego świata. Poczytajcie wywiady z tymi wybranymi rodzinami co rządzą światem. Oni wierzą, że mają do spełnienia misję i są kimś lepszym od ludzi. Nie bez powodu twórca Tesli ostrzegał ludzi przed rozwojem sztucznej inteligencji. To normalny człowiek który obraca się w świecie "wielkich". On wie co oni mówią, planują. Ten wirus co przyjdzie będzie tak straszny, że lekarze w obawie o swoje zdrowie będą odchodzić od stołów szpitalnych.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 12:35

Myślisz że będą szczepić na corona virus tak jak szczepią na influenza virus typu A? Android to inaczej człowiekoid niech to wam uzmysłowi do czego się przygotowują.

Adam
wtorek, 17 marca 2020, 21:24

Naprawdę sądzisz że szczepionka w przypsdku wirusa coś da? To przeanalizuj co stsło sie ns świecie po wprowadzeniu szczepionki na grypę.Dziś grypy na ktora wynaleziono szczepiknke ( i nadal sie na nią szczepi) nie ma ,sale mamy kilka innych bardziej zajadlych mutacji. Na grypę czlowiek sie uodpornił i przy prawidlowym postępowsniu nie jest śmiertelna.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 14:39

Nie daje w przypadku virusów RNA, bo mają skłonności do mutowania i oba omawiane virusy takimi są. Szczepionka przeciw grypie pandemicznej daje mnóstwo skutków ubocznych. Częsta jest np. gorączka. Chyba nie tego oczekują prości ludzie po szczepionce na grypę ale to nie jest szczepionka dla prostych ludzi. Bardzo rzadko bywa po niej zapalenie mózgu, które jest najgorszym powikłaniem pogrypowym przecież. Miejmy tylko nadzieję, że po czymś takim żadna hiszpanka czy inna meksykanka nie będzie groźna, o ile w ogóle pacjent przeżyje to zapalenie mózgu. Betacoronavirusa z Wuhan znają w co najmniej 5 wersjach, z tym że 3 z nich są do siebie podobne. Pytanie jest jak oni w ogóle chcą szczepić na betacoronaviriozę wuhańską.

Marek
wtorek, 17 marca 2020, 13:07

Nie przeczę, że jest coś w tym, co Ty piszesz. Ale pono korzystający z SI BlueDot wykrył tą epidemię jeszcze zanim zrobiła to WHO.

Oberstleutnant
niedziela, 15 marca 2020, 12:03

Za czasów Tuska i Klicha oddano za bezcen setki obiektów wojskowych w tym koszary. Koszary należało utrzymać na wypadek kataklizmów, epidemii czy też wojny. Tak uczyniły Niemcy po I wojnie światowej. Bezmyślność niektórych polskich ekip politycznych jest porażająca.

Ja
poniedziałek, 16 marca 2020, 15:29

Nie celowo to zrobiono

Marek
niedziela, 15 marca 2020, 20:55

Koszar do zagospodarowania jest pod dostatkiem. Możesz też, wzorem Chin, zbudować polowy szpital. W 10 dni. Co za problem?

Brak słów
niedziela, 15 marca 2020, 11:57

W Polsce tylko istnieją wojska WOT? Ciągle się o nich mówi, promuje, wyposaża w najnowszy sprzęt (ludzi, którzy pracują w dwa weekendy) a zapomina się o roli armi zawodowej, która ciężko służy co dzień w cieniu...

Marian
poniedziałek, 16 marca 2020, 07:25

armia zawodowa? nie rób kpin...

niedziela, 15 marca 2020, 21:06

Kto zapomina ?

Ratownik
niedziela, 15 marca 2020, 11:55

Kolejna propaganda. Ci na zdjęciu to pewnie jedyni dla ktorych starczyło kombinezonów. Nie ma niczego, a w tv słyszy się kłamstwa od polityków. Ratownicy medyczni chętnie pójdą z pomocą ale muszę mieć jakąś ochronę bo w przeciwnym wypadku będę pracować do pierwszego przypadku i już odpadają. Nie masek, kombinezonów czy nawet rękawiczek. Nie dostaliśmy nic. Szpitale mają dokładnie tak samo.

Chemik z normalnej armii
niedziela, 15 marca 2020, 11:10

Z artykułu wynika, że tylko WOT działa czysta propaganda. WOT nie ma w tym zakresie oprócz żywej siły żadnego sprzętu czy urządzeń. Wszystko spadło na wojska operacyjne.

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 16 marca 2020, 09:31

WOT nadal jest organizowany z silnym akcentem na zakończenie tego procesu (2 letnie szkolenie podstawowe). Tak ma pan rację, że wszystko spadło na wojsko operacyjne, które jednak nie posiada operacyjnych jednostek wojskowych w każdym powiecie. WOT nie tylko, że musi być teraz na gwałt zaopatrzone w hazmaty (premier? MON? wojska chemiczno-biologiczne?), to jeszcze ktoś obok wypełniania swoich obowiązków zawodowych musi dać tym ochotnikom z WOT specjalistyczne przeszkolenie, aby byli użyteczni choćby przy odkażaniu zanieczyszczonego terenu. Powodzenia? Na razie odnoszę wrażenie, że epidemiologów dosyć ograniczona liczba, by pojawili się w każdym zagrożonym powiecie. Zadanie dla wojska więc w sam raz. Problem może być cywilno-biurokratyczny element hamulcowy w MON, który stoi pomiędzy wojskowymi i rządzącymi i nie przećwiczony (brak przepisów biurokratycznych) na działania podczas epidemii.

niedziela, 15 marca 2020, 21:07

Co spadło ?

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 15:08

Mam wrażenie, że to jakiś dziwaczny błąd.

razdwatri
niedziela, 15 marca 2020, 10:20

Nasze państwo na epidemię koronawirusa jest tak samo dobrze przygotowane jak na agresję militarną . Brak szpitali zakaznych , brak respiratorów , odzieży ochronnej i masek - ogólnie dramat . Pieniądze poszły na nadmierne rozdawnictwo , baseny , aquaparki itp. rzeczy . Na zbudowanie silnej , zmodernizowanej armii oraz sprawnej służby zdrowia już zabrakło środków . Obawiam się że ta epidemia obnaży całkowitą niewydolność państwa na razie w aspekcie zdrowotnym . A , że nieszczęścia lubią chodzić parami to i w aspekcie militarnym wkrótce może nas czekać sprawdzian .

Piotr ze Szwecji
niedziela, 15 marca 2020, 10:07

Raduje, że potrafią wykorzystać ten element bezpieczeństwa, którym jest WOT. Oczywiście w miejsce koszar winny być specjalne epidemiologiczne budynki przy szpitalach centralnych i budynki dla kwarantanny i laboratorium do przeprowadzania badań przy przejściach granicznych. Niestety jak widać po programie "Mieszkanie+", czy po problemach logistyków WP borykających się z zakupem cementu dobrej jakości, to problemem może być brak większej ilości firm w Polsce produkujących podstawowe środki budowlane jak choćby cement. Także system opieki zdrowia zjadający 6-7% PKB rocznie jest z jednej strony niedofinansowany, a z drugiej strony źle zaprojektowany i zaimplementowany. Oczywiście od czasu do czasu jakieś reformy też są robione, by usprawnić to i owo, lecz inaczej reszta leży pożerając niepotrzebnie ogromne sumy. Modernizacja diagnostyki poprzez użycie ML(machine learning) się też kłania jakiemuś ministerstwu zdrowia prędzej czy później w 21 wieku. Także użycie robotów do zdalnych operacji specjalistycznych na odległość. Nowy sprzęt kosztuje. Laboratoria kosztują. Dobrze, że choć powstaje fundusz medyczny przy rządzie do specjalnych medycznych interwencji. Tutaj na forum przyzwyczailiśmy się zwracać na infrastrukturę WP budowaną jeszcze pod Zaborami, która nie spełnia w pełni zadań postawionych przed nią przez nowoczesne wojsko. Tym bardziej infrastruktura zdrowia w Polsce nie była przemyślana nigdy przez nikogo. Za PRL komuniści dokonali nacjonalizacją upaństwowienia wszystkich szpitali i obiektów medycznych, lecz to jest nadal sklejanka, która nadal do końca nie satysfakcjonuje pomimo częściowej już prywatyzacji w kierunku zamożniejszych pacjentów. Według mnie upaństwowiona musi być walka z chorobami zakaźnymi. Plastyczne operacje bardziej pasują zaś w prywatnych klinikach. Oczywiście system ratowania życia przy szpitalach winien być utrzymany jak specjalne budynki epidemiologiczne, bo na czas epidemi leżących w łóżkach się nie wyrzuci ze szpitala. Definitywnie trzeba więcej laboratoriów epidemiologicznych zbudować przy szpitalach po całym kraju, nawet jeśli nie wszystkie będą używane, obsadzone czy z najnowszym sprzętem. Tych 30 Polaków zabijanych każdego roku przez zwykłą grypę można byłoby uratować. Dezynfekcję w miejscach publicznych podczas zwykłej sezonowej grypy można byłoby dziś przeprowadzać na bieżąco z pomocą WOT. Jeno koszt środków dezynfekcyjnych, które dziś rozpoczął produkować masowo także Orlen. ---------- Sorry, za przynudny i przydługi tekst, lecz tutaj jest jeszcze więcej spraw do opisania, wiele więcej rozwiązań możliwych do zrealizowania, czy kwestii produkcji leków do poruszenia. Aby Ochrona Zdrowia w Polsce mniej kosztowała (owe 6-7% PKB) to nie tylko kwestia szukania oszczędności, reorganizacji, czy inwestycji w jej infrastrukturę. To też kwestia rozwoju przemysłowego (leki i etc) Polski. Bez rozwoju rodzimego przemysłu ni rusz, a lepiej by pieniądze z tych 6-7% PKB szły w polskie rodzime firmy a nie w zagraniczne korporacje, które w pogoni za zyskiem czasami są gotowe oszukiwać, kłamać i szerzyć korupcję.

NTC
niedziela, 15 marca 2020, 09:08

Korona wirus - skład genomu wskazuje na wysoce zaawansowaną broń biologiczną... Źródło - biolog molekularny.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 15:30

Tak zaawansowaną, że wykorzystuje organizmy pseudobiologiczne, nieżywe, a jednak nie martwe.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 14:56

Na ten genom nie działa antymikrobiom. A ukoronowany jad jest znany od dawna, bynajmniej nie od pierwszego syndromu respiratora.

niedziela, 15 marca 2020, 17:33

Orthodox
niedziela, 15 marca 2020, 14:57

Wydawałoby się, że jak na broń to trochę słaba, skoro zabija głównie staruszków. A jednak wystarczyło, by sparaliżować cały świat.

Catholic
poniedziałek, 16 marca 2020, 04:24

Większość światowych przywódców ma trochę więcej niż te 30-40 lat

Dario
niedziela, 15 marca 2020, 07:41

A jakie oni mają doświadczenie. Przecież to propaganda. Zmierzyli temperaturę i to wszystko. Lepiej odwołać ćwiczenia. To lepsze rozwiazanie

W. B.
niedziela, 15 marca 2020, 15:46

Ciekawy
niedziela, 15 marca 2020, 00:17

Ostatnio tu mało komentujących czy ma to związek z zamknięciem granic czy w obawie przed wirusem wrócili do swoich krajów?

Zbigniew
niedziela, 15 marca 2020, 13:00

Im portki /spodnie/ ze strachu zaczęły się trząść i i uciekli ku Maskwu. Do tatusia Piutina.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 15:53

A w federacji papy dżuma i szczepionki na nią, na szczęście prawdziwe.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 14:58

A tam dżuma i szczepionki na nią.

poniedziałek, 16 marca 2020, 08:44

I do Montany.

men
sobota, 14 marca 2020, 23:13

Wyjaśnił ktoś co się stało z d-ctwem labo w Puławach ( chodzi o przyczyny ich zwolnienia w czasie zagrożenia)

KAR
niedziela, 15 marca 2020, 19:33

Póki co - cisza w tym temacie. Albo Błaszczak zrealizował zlecenie z zewnątrz, albo typowa czystka kadrowa typu: "BO ON KSZTAŁCIŁ SIĘ ZA PRL..."

obywatel
sobota, 14 marca 2020, 21:01

Dobrze robią. Aż miło czytać jak to się organizuje.

Jakub
sobota, 14 marca 2020, 20:26

Wspaniałe chłopaki! Szacun i wiele zdrowia, oby żaden z Was nie zachorował! Dziękujemy!

Olo
niedziela, 15 marca 2020, 11:38

Dzięki

Polish blues
sobota, 14 marca 2020, 19:40

Dla rządu mam dziś to samo wezwanie, co Clinton ileś lat temu - Gospodarka Głupcze! - bez żywej gospodarki nie będzie ani opieki zdrowotnej, ani armii ani niczego! Bez natychmiastowych działań rządu zginą miliony mikroprzedsiębiorstw oraz małych firm - jedynych prawdziwych płatników podatków. Jeżeli rząd im nie pomoże naprawdę a nie propagandowo, budżet się zawali i nie będzie na nic pieniędzy!

SOWA
sobota, 14 marca 2020, 18:25

Na zdjęciu wszystko fajnie wygląda. Widać też, że do dzisiaj polska armia nie dorobiła się szpitali kontenerowych przynajmniej jednego na województwo. Choć akurat w tym wypadku powinno to być domeną obrony cywilnej, która istnieje w Polsce tylko na papierze. Ważne, że są nowe etaty w urzędach i spółkach skarbu państwa.

Chemik z Pucka
sobota, 14 marca 2020, 17:08

Na zdjeciu druzyna chemiczna Maski gazowe z maskpolu Zielone rękawice anty bakteryjne Tkzw szambiarki Bez obrazy To zargon wojskowy

Super
niedziela, 15 marca 2020, 09:11

Maski przeciw gazowe, a nie gazowe.

Małpa rozumna zatroskana o stan ekologii
wtorek, 1 grudnia 2020, 15:01

Maski przeciw gazowi.

Medicos
sobota, 14 marca 2020, 16:53

Te stare koszary wojskowe sa pełne GRZYBA np Góra kalwaria poza tym daleko od lotnisk I czym.ich tam wozić A kombinezow epi sztuk KILKA CIEMNA STUDNIA BŁASZCZAK A

Piorun kulisty
niedziela, 15 marca 2020, 12:04

Kolego ma rację nic nie jest gotowe z tych koszar wojskowych Właśnie rezerwa tam była skoszarowana SYF I BRUD Podac pluton? Czy to tez tajemnica wojskowa?

Henryk44
sobota, 14 marca 2020, 22:01

W Górze Kalwarii w koszarach jest hotel, na Okęciu przy lotnisku wzdłóż ul.Żwirki i Wigury duże kopleksy koszarowe-1 Baza Lotnictwa Transportowego, dalej po Wojskach Samochodowych i byłym 5-Pułku Łączności to jest prare setek miejsc.Bądżmy "Solidarni" w chwilach próby, a potem "Róbta co chceta"

Polak
sobota, 14 marca 2020, 20:23

Ruski specjalista się znalazł.....

Z OKOLICY
sobota, 14 marca 2020, 18:35

Ha ha ha, koszary w Górze Kalwarii to teraz hotel z 4 gwiazdkami i nie ma tam grzyba.

asd
sobota, 14 marca 2020, 17:58

Akurat jeśli o kombinezony idzie i odzież, to mamy własną firmę, i podejrzewam, że produkcja tam została przestawiona już na tryb 3 zmianowy.

Tweets Defence24