Wojsko kupiło mundury dla specjalsów

27 kwietnia 2017, 13:38
Wojska Specjalne RP
Fot. wojskaspecjalne.wp.mil.pl/
Reklama

3 Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o udzieleniu zamówienia na dostawę potrzebnego Wojskom Specjalnym umundurowania. Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) została obliczona na ponad 2,7 mln złotych.

Zamówienie było podzielone na cztery zadania. Pierwsze z nich dotyczyło dostawy ocieplaczy ćwiczebnych WS w liczbie 1612 kompletów. Co więcej, umowa zawierać będzie prawo opcji do zakupu nawet 806 kompletów więcej. Warte ponad 930 tys. złotych zamówienie otrzymała firma Arlen S.A. z Warszawy. Drugie zadanie to dostawa ubrań ochronnych WS w liczbie 1050 kompletów, które również zakłada prawo opcji na dodatkowe nabycie do 525 kompletów. Wartość tej części kontaktu wynosi ponad 1,4 mln złotych i również trafiło do warszawskiej spółki Arlen.

Czwarta część zamówienia dotyczyła białych ubrań maskujących WS w liczbie 1455 kompletów z prawem opcji do nabycia do 727 kompletów więcej. Kontrakt wart ponad 337 tys. złotych otrzymała częstochowska firma Callida. 

We wszystkich przypadkach jedynym kryterium złożenia zamówienia była cena. 3 Regionalna Baza Logistyczna zastrzegła również, że zamówienie dla Wojsk Specjalnych musi zostać zrealizowane najpóźniej w ciagu 120 od od pisania umowy. 

Trzecie zadanie, zakładające dostarczenie mundurów polowych WS w licznie 3027 kompletów z prawem opcji na zakup do 1513 kompletów więcej, nie zostanie zrealizowane. Zostało ono unieważnione ze względu na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
hejka
czwartek, 27 kwietnia 2017, 14:39

Oczywiście nikogo nie dziwi jakie spółki wygrały i skąd bo to że niby to Warszawska spółka to między bajki można włożyć. XXI wiek mamy i wszystko można znaleźć :-P

Marek1
czwartek, 27 kwietnia 2017, 14:33

No i liczebność polskich sił spec. juz nie stanowi dla nikogo tajemnicy. Poziom umysłowy urzędnika, który nakazuje lub dopuszcza publikację takich danych/zamówień jak i d-ców Sił Specjalnych, którzy przyjmują to z pełnym spokojem /obojętnością jest mocno wątpliwy. I proszę mi tu nie odpowiadać, ze to nieistotne bzdury - wystarczy znaleźć w necie takie newsy z ost. 4-5 lat i mamy prawie dokładny stan osobowy polskich special force. Emerytowani gen KGB/FSB zgodnie w swych pamiętnikach wielokrotnie wspominali o prawdziwej "kopalni" wiedzy o gospodarce i siłach zbrojnych krajów Zachodu jaką dostarczał im tzw. biały wywiad. Liczba analityków rosyjskich pracujących tylko dla FSB, którzy codziennie przeglądają światowe/branżowe media oraz internet sięga kilkuset osób. Ps. Jakiś czas temu dość głośno było o opublikowaniu szczegółowych planów obiektów/budynków koszarowo-treningowych jednej z polskich JS w internecie na potrzeby rozpisanego przetargu na ...prace remontowo-modernizacyjne. Po kilku interpelacjach poselskich w tej bulwersującej sprawie urzędnik MON za to odpowiedzialny otrzymał ... naganę, a sprawie urwano łeb. Remont przeprowadzono wg. opublikowanych planów ...

Podbipięta
czwartek, 27 kwietnia 2017, 20:10

Takie dane są oficjalne i np co roku oprócz netu podawane bodajże w Raporcie WTO.Nigdy nie stanowiło to tajemnicy.Ja znam liczebność poszczególnych jednostek DWS od lat ale nie dokładne ukompletowanie samych operatorów.

Kowal
czwartek, 27 kwietnia 2017, 17:56

Co roku po naszym niebie latają ruskie samoloty szpiegowskie a ty nazywasz tajemnicą liczebność wojsk specjalnych.

fcv
czwartek, 27 kwietnia 2017, 14:14

Czyli najważniejszego nie kupili...

Sven
czwartek, 27 kwietnia 2017, 16:22

Gdzie w tym artykule została podana liczebność Wojsk Specjalnych?

Tweets Defence24