Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojsko kupiło mundury dla specjalsów

Fot. wojskaspecjalne.wp.mil.pl/
Fot. wojskaspecjalne.wp.mil.pl/

3 Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o udzieleniu zamówienia na dostawę potrzebnego Wojskom Specjalnym umundurowania. Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) została obliczona na ponad 2,7 mln złotych.

Zamówienie było podzielone na cztery zadania. Pierwsze z nich dotyczyło dostawy ocieplaczy ćwiczebnych WS w liczbie 1612 kompletów. Co więcej, umowa zawierać będzie prawo opcji do zakupu nawet 806 kompletów więcej. Warte ponad 930 tys. złotych zamówienie otrzymała firma Arlen S.A. z Warszawy. Drugie zadanie to dostawa ubrań ochronnych WS w liczbie 1050 kompletów, które również zakłada prawo opcji na dodatkowe nabycie do 525 kompletów. Wartość tej części kontaktu wynosi ponad 1,4 mln złotych i również trafiło do warszawskiej spółki Arlen.

Czwarta część zamówienia dotyczyła białych ubrań maskujących WS w liczbie 1455 kompletów z prawem opcji do nabycia do 727 kompletów więcej. Kontrakt wart ponad 337 tys. złotych otrzymała częstochowska firma Callida. 

We wszystkich przypadkach jedynym kryterium złożenia zamówienia była cena. 3 Regionalna Baza Logistyczna zastrzegła również, że zamówienie dla Wojsk Specjalnych musi zostać zrealizowane najpóźniej w ciagu 120 od od pisania umowy. 

Trzecie zadanie, zakładające dostarczenie mundurów polowych WS w licznie 3027 kompletów z prawem opcji na zakup do 1513 kompletów więcej, nie zostanie zrealizowane. Zostało ono unieważnione ze względu na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Marek1

  No i liczebność polskich sił spec. juz nie stanowi dla nikogo tajemnicy. Poziom umysłowy urzędnika, który nakazuje lub dopuszcza publikację takich danych/zamówień jak i d-ców Sił Specjalnych, którzy przyjmują to z pełnym spokojem /obojętnością jest mocno wątpliwy. I proszę mi tu nie odpowiadać, ze to nieistotne bzdury - wystarczy znaleźć w necie takie newsy z ost. 4-5 lat i mamy prawie dokładny stan osobowy polskich special force. Emerytowani gen KGB/FSB zgodnie w swych pamiętnikach wielokrotnie wspominali o prawdziwej "kopalni" wiedzy o gospodarce i siłach zbrojnych krajów Zachodu jaką dostarczał im tzw. biały wywiad. Liczba analityków rosyjskich pracujących tylko dla FSB, którzy codziennie przeglądają światowe/branżowe media oraz internet sięga kilkuset osób. Ps. Jakiś czas temu dość głośno było o opublikowaniu szczegółowych planów obiektów/budynków koszarowo-treningowych jednej z polskich JS w internecie na potrzeby rozpisanego przetargu na ...prace remontowo-modernizacyjne. Po kilku interpelacjach poselskich w tej bulwersującej sprawie urzędnik MON za to odpowiedzialny otrzymał ... naganę, a sprawie urwano łeb. Remont przeprowadzono wg. opublikowanych planów ...

  1. Kowal

   Co roku po naszym niebie latają ruskie samoloty szpiegowskie a ty nazywasz tajemnicą liczebność wojsk specjalnych.

  2. Podbipięta

   Takie dane są oficjalne i np co roku oprócz netu podawane bodajże w Raporcie WTO.Nigdy nie stanowiło to tajemnicy.Ja znam liczebność poszczególnych jednostek DWS od lat ale nie dokładne ukompletowanie samych operatorów.

 2. Sven

  Gdzie w tym artykule została podana liczebność Wojsk Specjalnych?

 3. hejka

  Oczywiście nikogo nie dziwi jakie spółki wygrały i skąd bo to że niby to Warszawska spółka to między bajki można włożyć. XXI wiek mamy i wszystko można znaleźć :-P

 4. fcv

  Czyli najważniejszego nie kupili...

Reklama