Reklama

Wojna na Ukrainie

Szef BBN rozmawia na temat zaostrzenia sankcji dla Rosji

Autor. BBN/Twitter

Zaostrzenie sankcji wobec Rosji i konsolidacja jedności Zachodu były tematami rozmowy szefa BBN Jacka Siewiery z amerykańską podsekretarz stanu ds. politycznych Victorią Nuland oraz ambasadorem USA przy OBWE Michaelem Carpenterem - przekazało w czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Rozmowa odbyła się na marginesie Rady Ministerialnej OBWE, która rozpoczyna się w czwartek w Łodzi. Gospodarzem dwudniowego spotkania podsumowującego polskie przewodnictwo w organizacji jest szef MSZ i przewodniczący OBWE Zbigniew Rau. W spotkaniu będzie uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda; przewidziane jest wystąpienie głowy państwa.

Jak przekazano, tematem rozmowy szefa BBN Jacka Siewiery z podsekretarz stanu ds. politycznych Victorią Nuland oraz ambasadorem USA przy OBWE Michaelem Carpenterem było zaostrzenie sankcji wobec Rosji oraz konsolidacja jedności Zachodu.

Reklama

Biuro przekazało, że w rozmowach wzięła także udział prezydencka minister Małgorzata Paprocka

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. easyrider

    O czym tu rozmawiać? Po prostu należy zakończyć wymianę surowców, towarów, finansów i ludzi. Po prostu cięcie. Póki nie wycofają wojska, nie wydadzą zbrodniarzy, nie zapłacą reparacji. Kompletne odcięcie zapłonu. Żadnych negocjacji. Ze zbrodniarzami się nie negocjuje.

Reklama