Reklama

Wojna na Ukrainie

Sunak ostrzegł Zełeńskiego. „Rosyjskie ataki wymierzone w cywilną żeglugę”

Premier Sunak i prezydent Zełenski
Premier Sunak i prezydent Zełenski
Autor. Rishi Sunak/Twitter

Wielka Brytania ma informacje wskazujące na to, że „rosyjskie wojsko może rozszerzyć swoje ataki na ukraińskie zakłady zbożowe na ataki wymierzone w cywilną żeglugę na Morzu Czarnym” - oświadczyła we wtorek brytyjska ambasador przy ONZ Barbara Woodward.

Reklama

Woodward powiedziała, że premier Rishi Sunak podzielił się tymi informacjami z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim podczas ich rozmowy telefonicznej we wtorek rano.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Nasze informacje wskazują również, że Rosja rozmieściła dodatkowe miny morskie na podejściach do ukraińskich portów. Zgadzamy się z oceną USA, że jest to skoordynowany wysiłek, mający na celu usprawiedliwienie i zrzucenie winy na Ukrainę za wszelkie ataki na statki cywilne na Morzu Czarnym" - powiedziała Woodward dziennikarzom.

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (4)

 1. bezreklam

  Bardziej chodzi o PR - po zbesztaniu zeliskego przez ministra obrony UK teraz chcą pokazać że są razem.

  1. Wuc Naczelny

   I to jest sedno sprawy.

 2. Trotlow

  @Dawien, wojna sie skończy, kiedy NATO i USA zostaną rozwiązane, po dobroci, albo po złości :)

  1. easyrider

   @Trotlow Moskwa zrobiła w spodnie jak parę tysięcy najemników ruszyło na Kreml. Nawet ich "elitarne" gwardie nie podjęły przeciwdziałania. O własnej wielkości i sile mogą sobie poczytać w książkach albo pooglądać w filmach propagandowych.

  2. Davien3

   @trotlow dla twojej zerowej wiedzy zanim USA i NATO upadna po twojej Rosji beda jedynie przypisy w historii jako o najwiekszym zbrodniczym kraju swiata.

 3. easyrider

  NATO powinno konwojować statki ze zbożem. To wody międzynarodowe. Jeśli kremlowska dzicz stworzy zagrożenie, użyje broni, strzelać do nich. Nie bać się eskalacji.

  1. Trotlow

   Ale wiesz,. że wtedy natowskie statki zostałyby wysyłane na dno przez Rosjan ? :)

  2. easyrider

   @Trotlow Póki co to kremlowska flota idzie na dno. Siedmiodniowy blitzkrieg byłego imperium obnaża jego kompletne zacofanie. Moskwa jest za słaba na Ukrainę. O NATO nawet marzyć nie może.

 4. rwd

  Wojna zakończy się gdy odejdzie jeden z dwóch albo Putin albo Zelenski.

  1. Davien3

   @rwd wojna sie zakończy gdy Rosjanie zostana wyrzuceni z Ukrainy albo sami odejda i to z całej Ukrainy łacznie z Krymem i Donbasaem

  2. kopacz033

   Moze zostana moze nie, wysadza elektrownie atomowa i pieryknie promieniowanie na max 200km. I po ofensywie beedzie, ich celem jest to zatrzymac tak jak dostawy. Elektrownia atomowa praktycznie nie dziala, wszystkie jego promieniotworcze chemicalia zostaly wywiezione, zostala nie wielka ilosc by moc zatrzymac Ukrainie na przeczekanie. Taktyka spalonej ziemi ale nie do konca. Kolejne zagrozenie to z Bialorusii i powtorze ze bedzie jak z Listopada 2021 a nawet gorzej, wtargna na Ukrainie z tamtej strony i beda chcieli zatrzymac dostawy z Polski. To nie sa zarty. Ilekroc chcialbym zeby ta wojna sie w koncu skonczyla , ludzie traca zycie za wyimaginowane zyczenia i bogactwa dla rzadzacych z Kremla. Niech pokoj bedzie z nami

  3. rwd

   Davien3, bierzesz własne marzenia za realną rzeczywistość. A jak ruskie nie zechcą wyjść, to co im zrobisz? Nikt nie będzie umierał za Ukrainę a i pomoc z Zachodu nie będzie wiecznie trwała. Jedyne co w tej chwili Ukraina próbuje zrobić, to osiągnąć jakiś sukces na froncie, by mieć argument w rozmowach pokojowych, do których USA zmuszą Ukraińców wcześniej czy później. Odejście Putina albo Zelenskiego mogłoby takie rozmowy przyśpieszyć i ułatwić.

Reklama