Reklama

Wojna na Ukrainie

Stoltenberg w Kijowie: Ukraina na drodze do Sojuszu

Autor. Jens Stoltenberg/X

Dziś sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przybył z niezapowiedzianą wizytą do Kijowa. Spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz omówił dalsze wsparcie Sojuszu Północnoatlantyckiego dla Ukrainy.

„Stosunki między Ukrainą a Sojuszem osiągnęły najwyższy poziom w historii niepodległego państwa ukraińskiego, ale nie najwyższy z możliwych” – ocenił Zełenski.

„Dokładnie o tym rozmawialiśmy dziś z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. O odparciu rosyjskiej agresji, o dalszej współpracy Ukrainy i NATO oraz o rzeczywistym zjednoczeniu naszych sił” – napisał Zełenski w Telegramie. Prezydent podziękował Stoltenbergowi za wspieranie Ukrainy oraz za jego wizytę.

Szef NATO we wpisie na platformie X zapowiedział kontynuację wsparcia oraz dalszą współpracę. „Ważne jest, aby ponownie odwiedzić Kijów i spotkać się z Prezydentem Zełenskim. Sytuacja jest trudna, ale nie jest za późno, aby Ukraina zwyciężyła, a dalsze wsparcie nadchodzi. NATO również nabiera tempa w dłuższej perspektywie, stawiając Ukrainę na nieodwracalnej drodze do Sojuszu” – napisał Stoltenberg.

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (3)

 1. szczebelek

  Będę nowe granice to może Ukraina dołączy, bo z ruchomymi granicami nikt jej nie przyjmie...

  1. user_1055128

   Nikt jej nigdzie nie przyjmie aby wstąpić do NATO dany kraj nie może mieć roszczeń terytorialnych wobec innego kraj nie chcą powtórki która była między Grecją i Turcją w latach 70

  2. wolbi

   Ale przeciez zaden kraj bedacy w NATO nie ma roszczen terytorialnych w stosunku do Ukrainy :)

  3. Davien3

   user po wywaleniu Wegier nie bedzie juz nikt w NATO miał roszczeń terytorialnych względem Ukrainy.

 2. farfozel

  Po co mamić ich takimi obietnicami? Ukraina nigdy nie wstapi do NATO .

  1. Krzysztof33

   Tak mówiono o Polsce w latach 80-tych ;)

 3. Muren

  Rosja bardzo nie lubi tego

Reklama