Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Rosyjskia armia może przygotowywać pułapki w obwodzie chersońskim

Chersoń
Fot. Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons)/Twitter

Rosyjskie wojsko chce zrobić wrażenie, że wycofuje się z obwodu chersońskiego, a w rzeczywistości może przygotowywać pułapkę dla ukraińskich sił - powiedziała rzeczniczka dowództwa operacyjnego Południe ukraińskiej armii Natalia Humeniuk, cytowana w sobotę przez RBK-Ukraina.

Humeniuk podkreśliła, że nie jest to wykluczone, iż rosyjskie siły mogą przygotowywać pułapki dla ukraińskiego wojska podczas jego kontrofensywy w obwodzie chersońskim.

"Rosjanie starają się przekonywać, że "wycofują się". Widzimy przy tym obiektywne dane: (wojska) pozostają. Są jednostki obrony, które tam dosyć mocno się okopały, pozostawiono pewną ilość sprzętu, zorganizowano pozycje ogniowe" - zaznaczyła rzeczniczka.

Siły rosyjskie próbują zrobić wrażenie, że rzekomo ich tam nie ma, by zwabić ukraińskie siły do pewnych miejscowości - kontynuowała Humeniuk.

"Miejscowość to zawsze ciężkie walki uliczne. Znamy i przewidujemy rozwój wydarzeń, który Rosjanie próbują nam narzucić, i tworzymy swój strategiczny plan" - dodała.

Źródło:
PAP

Komentarze (3)

 1. Piotr Glownia

  Lekka piechota lepiej sobie radzi ze zmechem w terenie zurbanizowanym. Temu też w Polsce 18DZ winna otrzymać batalion komandosów. US dywizje mają bataliony komandosów do tego celu. Założywszy, że celem Rosjan w Chersoniu, nie jest trzymanie się za wszelką cenę, to już związanie dużych formacji Ukraińców na dłuższy okres czasu, może umożliwić sukces dla uderzenia z Białorusi i ucięcia dostaw na Ukrainę amunicji i sprzętu produkcji NATO. Świeczka warta gry dla Rosjan. Problem Ukrainy jest brak posiadania nowoczesnych dywizji jak 18 DZ w Polsce, choć i ta nadal ma pewne problemy. Piechota górska w zmechu? Brak batalionu komandosów? To też 1 nowoczesna na 3 zacofane dywizje WP. Ukraina nadal musi pracować nad przewagą artyleryjską i lotniczą nad Chersoniem, lecz po inżynieryjnym wsparciu szkoleniowym NATO, to winna być teraz tylko kwestia czasu.

  1. Jaszczur

   Nowoczesna dywizja - papier wszystko przyjmie , ruskie też przed wojna na papierze mieli silna armie ....

  2. Jaszczur

   A co do odcięcia od dostaw... Nie wiem jak ty sobie wyobrażasz że Rosja te dostawy odetnie.? Czyli co rusza Wzdłuż granicy po granicy Polskiej, Słowackiej , Węgierskiej, Rumuńskiej , az dotrą do nadniestrza i odetną dostawy tak. ? Hahah chłopie oni 500 metrów mają ciężko zdobyć a ty mówisz że 1000km mieli by teren opanować haha

  3. Jaszczur

   Ruskie teraz do będą chcieli zrobić to trzy rzeczy które zdruzgotaja morale Ukrainie.... Rozwalnie energetyki, zdobycie Kijowa odcięcie od morza i tyle wystarczy by wygrać wojnę . Podejrzewam że wystarczy w sumie samo rozwalenie energetyki

 2. Jaszczur

  Oczywiście że nie będą ich tam chlebem i solą widać .... Nawet taki debil jak Putin który atakował tak wielki i liczby kraj jak Ukraina 160 tyś żołnierzy(sic!) 🤦🤦🤦🤦 Już nauczył się rozumu i dobrze wie że przyczółku chersoneskiego oddać nie może bo tylko z niego w przyszłości może odciąć UA od morza

 3. Valdi9

  Przypomnijmy ruska cywilizacja zakopała 40 tys żołnierzy w Chersoniu, EXTRA dostawy kapusty na zimę w drodze