Reklama

Wojna na Ukrainie

Rośnie liczba ataków Rosjan

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

Wciągu ostatniej doby na froncie miało miejsce 108 starć bojowych z Rosjanami – informuje w środę rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W rejonie Awdijiwki w obwodzie donieckim wojska rosyjskie zaktywizowały ataki. Siły ukraińskie kontynuują ofensywę na Zaporożu.

Reklama

Wojna na Ukrainie

Reklama

„Wojska ukraińskie kontynuują działania ofensywne na kierunku melitopolskim, poprawiły swoje położenie taktyczne w rejonie miejscowości Robotyne, zadają straty okupantom” - powiadomiono w komunikacie sztabu. W sumie w ciągu doby na froncie doszło do 108 starć, ich liczba jest „znacznie większa niż w ostatnim czasie” - komentuje portal Ukrainska Prawda. Rosjanie podejmowali ataki na wschodzie, na kierunkach kupiańskim, łymanskim i bachmuckim. W rejonie Awdijiwki w obwodzie donieckim wróg zaatakował siłami ok. trzech batalionów przy wsparciu czołgów i wozów opancerzonych. „Nasi obrońcy odparli wszystkie ataki wroga, nie dopuszczając do utraty rubieży i pozycji” – podał sztab.

Pod Bachmutem armia rosyjska atakowała w rejonie Kliszczijiwki i Andrijiwki. Z kolei wojska ukraińskie szturmowały na południe od Bachmutu, osiągnęły powodzenie na wschód od Kliszczijiwki i Andrijiwki. Ukraińcy odparli ponad dziesięć ataków na kierunku Marjinki w obwodzie donieckim. Rosjanie bez powodzenia atakowali na kierunku szachtarskim. Wojska obrony powstrzymują przeciwnika w okolicach miejscowości Inżenerne i Werbowe w obwodzie zaporoskim - wyliczyło ukraińskie dowództwo.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Dr. Pavl Kopetzky

  Zatem Rosja, Rosjanie i tow. Putin z KGB /homo sovieticus/ nadal są silni, mocni i wytrwali w swej paranoi zabijania, mordowania i destrukcji Ukrainy, Ukraińców i wszystkiego, co tam jest. Widać, też więc, że za mało dostali w tyłek - po prostu. Zgroza.

 2. bezreklam

  108 w Indiach święta liczba

  1. wolbi

   swastyka tez tam jest swieta

  2. bezreklam

   Swoja droga Hitrel powidzial ze jak pokona UK - to da Indiom wolnosc. Stal sie w Indiahc popuarny i jest do dzis. Z koleii symbol Wolnosci Wilston Cherchill - zlmi deczjami dopwadzil do glodu i smierci ok 3 milnow hindsow. Charchil byl rasista - gdy Gandhi chcial sie z nim spotkac ten rzek; "Z malpami nie rozmawiam". Tak wiec u nas Symbol Wolnosci - Charchil - w Indiahc jest symbolem Zniewolenia. A Hitrel ma dobre opinie - Modi - ostanio o tym wspomnial.

 3. Buczacza

  W tych atakach wczoraj ponad 30 tanków i blisko 100 pojazdów opancerzonych Ukraińcy usiekli. Polecam film 3 tanki i 3 BWP kontra Ukraińcy... Po 20 minutach wszystko się pali...

Reklama