Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosja straciła kolejne Su-25

Zdjęcie poglądowe rosyjskiego Su-25
Zdjęcie poglądowe rosyjskiego Su-25
Autor. Fedor Leukhin/wikipedia/CC BY-SA 2.0

Żołnierze Samodzielnej 110. Brygady Zmechanizowanej im. gen. Marka Bezruczki poinformowali, że z czwartku na piątek udało się im zestrzelić dwa rosyjskie Su-25.

„Moskalom wciąż brakuje odwagi, by zrozumieć, że nie damy im możliwości zaśmiecenia naszej przestrzeni powietrznej swoim latającym żelastwem. Będziemy bić dalej! - napisali na swoim profilu na Facebooku.

Nagranie ze strącenia pojawiło się z kolei na X. Opublikował je profil Ukrainian Front. Przedstawia najpewniej zestrzelenie pierwszego samolotu. Co do drugiego, to na ten moment nie istnieje potwierdzenie wizualne, a jedynie zapewnienia 110. Brygady.

Reklama
Reklama

Komentarze (5)

 1. Tani2

  Dzisiaj na ameryckim necie napisali że ukr w maju zestrzeliła 9 ruskich samolotòw. Ilustracją była fotka zestrzelonego Migacza 29 i katapultującego się pilota. Problem jest inny ten samolot ruscy stracili w lipcu 1993 r na pokazach w UK. Komu służy takie powielanie fikcji to ja nie kapuję. Bo wiarygodność ukr źròdeł sięga....dna.

 2. młodygrzyb

  Serio? To ma być dowód na zestrzelenie? Ostatnio na pewnym portalu opisywali rozbicie ruskiej kolumny czołgów, dokumentując artykuł fragmentem gry. Ale ten dowód bije nawet tą grę.

  1. Anty 50 C-cali

   Serio to na Tym Forum jeden opisywał spadanie ruskiego bombowca, z widocznym płomieniem - kręcącego się jak guano w kiblu - jako awarię. Dostał "kręcioła" jak T-ciak w Stepowem , "ostukoany" przez 2 Bradleje. Których miało JUŻ niet być.. Na Ukrianie. zde- nazyfikowanej.....

 3. Zam Bruder

  Te obustronne (żeby nie było) komunikaty o zwycięstwach - tu nad imperialistycznym najeżdżcąw formie dawnej sowieckiej propagandy najbardziej mnie irytują... Kiedyś w dawnym, o! bardzo dawnym ;)) Żołnierzu Polskim dokładnie w taki sam sposób pisano o "kolejnym zestrzelonym imperialistycznym Phantomie przez bohaterskich obrońców DRW" ;))

 4. Tani2

  Digital Combat Simulator to gra z ktòrej zmontowano to zestrzelenie. I co można więcej napisać?

 5. Tani2

  I gwiadę śmierci...

Reklama