Reklama

Putin ogłasza zawieszenie ognia w wojnie z Ukrainą

Autor. kremlin.ru

Władimir Putin ogłosił wprowadzenie zawieszenia ognia w walkach na Ukrainie na czas obchodów 80. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

-Decyzją Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, opartą na względach humanitarnych, w dniach 80. rocznicy Zwycięstwa - od północy 7-8 maja do północy 10-11 maja - strona rosyjska ogłasza zawieszenie broni. Wszystkie działania militarne zostaną wstrzymane w tym okresie - czytamy na stronach Kremla.

Służba prasowa prezydenta Rosji uważa, że Ukraińcy powinni uszanować zawieszenie broni i dołączyć do niego. W innym przypadku, mają dostać „odpowiednią odpowiedź”.

Reklama

To kolejne zawieszenie broni ogłoszone jednostronnie przez Putina. Wcześniejsze miało miejsce w okresie Wielkanocy. Ukraińcy dołączyli wtedy, jednak informowali, że Rosjanie sami wielokrotnie łamali je atakując ukraińskie pozycje.

    WIDEO: Szef Sztabu Generalnego dla Defence24: Musimy móc uderzać na odległość nawet 3000 km
    Reklama

    Komentarze (1)

    1. Wania

      Ukraina powinna ogłosić od 30 kwietnia z informacją że jak Rosja nie będzie przestrzegać ich zawieszenia to i oni rosyjskiego. Szach mat Putin.

      1. Borkow

        Zawieszenie ognia Putina to łaska dla ukrainców. Silniejszy decyduje kiedy jest zawieszenie.

      2. Davien3

        @borkow to nie żadna łaska ale akt desperacji i rozpaczy by mu się drony nie wmeldowały w pochód pierwszomajowy:))

      3. Davien3

        @Borkow miało byc w paradę " zwycięstwa" na d ich sojusznikiem w IIWŚ:)

    Reklama