Reklama

Wojna na Ukrainie

Punkt dowodzenia w obwodzie biełgorodzkim trafiony

wojna ukraina wojsko inwazja Rosji
Wojna na Ukrainie: ukraińskie wojsko na froncie.
Autor. Operational Command West/Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa)/X

Sztab Generalny Ukrainy poinformował w niedzielę o udanym uderzeniu w stanowisko dowodzenia w przygranicznym obwodzie biełgorodzkim w Rosji. Na miejscu ataku odnotowano eksplozje – powiadomiono w komunikacie w sieciach społecznościowych.

„Siły Powietrzne (…) Ukrainy, we współpracy z innymi komponentami Sił Obrony, z powodzeniem uderzyły w stanowisko dowodzenia wrogiego pułku strzelców zmotoryzowanych, znajdujące się we wsi Niechotiejewka w obwodzie biełgorodzkim w Rosji” – oznajmił sztab.

„W wyniku działań bojowych zarejestrowano eksplozje. Cel został pomyślnie trafiony” – podkreśliła ukraińska armia, zapowiadając, że wkrótce pojawią się nowe szczegóły w tej sprawie

Zaatakowana przez Ukraińców Niechotiejewka to zamknięte obecnie rosyjskie przejście graniczne, prowadzące do ukraińskiej Hoptiwki. Wieś położona jest w odległości około 60 km na północ od Charkowa, w który Rosjanie uderzyli w sobotę z zastosowaniem kierowanych bomb lotniczych. W wyniku ataku zginęły trzy, a rannych zostało 56 osób, w tym troje dzieci.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. sprawiedliwy

    Ok, spoko. Tylko ze Ukraincy (co jest normalne) zawsze zawyzaja swoje osiagnecia - czyli cos wtym jest ale jest inaczej niz mowia i potem to sie jak zawsze okae.

  2. pomz

    Jak tak można! Przecież to czyis synowie, mężowie, ojcowie! Ktoś po nich będzie rozpoczął! Domowe budżety nie domena się... Oczywiście żartowałem! Gratulacje ZSU udanej likwidacji najeźdźców! xD

  3. Monkey

    Kolejny ukraiński sukces. Oby tak dalej i oby to prowadziło do jakichś dalszych postępów na froncie. Bo tych na razie nie widać, niestety.

Reklama