- Wiadomości
Prezydent Macron przekłada wizytę w Kijowie
Prezydent Francji w dniach 13-14 lutego miał złożyć wizytę w Kijowie oraz Odessie. Została ona jednak odłożona z powodów związanych z bezpieczeństwem.

Na stronie internetowej „Challenges”, który jest tygodnikiem o profilu gospodarczym, podano, że wizyta została przełożona, a Pałac Elizejski powołał się na względy bezpieczeństwa. Nie odbędzie się również spotkanie rady przedsiębiorców Francja-Ukraina, planowane przez organizację biznesową Medef International.
Według tych doniesień medialnych wizyta miała się odbyć w dniach 13-14 lutego. Marcon miał przed wizytą w Kijowie odwiedzić Odessę, ze względu na historyczne związki tego miasta z Francją (pierwszym gubernatorem Odessy na początku XIX w. był francuski arystokrata Armand Emmanuel de Richelieu).
Zobacz też
Macron zapowiedział pod koniec stycznia bieżącego roku, że złoży wizytę na Ukrainie „w lutym”. Nie sprecyzował dokładnie w jakich dniach miałaby się taka wizyta odbyć. Wcześniej francuski prezydent był w Kijowie w czerwcu 2022 roku. Towarzyszyli mu wtedy kanclerz Niemiec Olaf Scholz i ówczesny premier Włoch Mario Draghi.
WIDEO: Zmierzch ery czołgów? Czy zastąpią je drony? [Debata Defence24]