Reklama

Wojna na Ukrainie

Polacy kupili bojowe drony dla Ukrainy

Warmate Ukraina
Autor. Defence24.pl

Szesnaście polskich dronów bojowych WARMATE trafiło w ręce obrońców Ukrainy.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Drony zakupiono ze środków pochodzących z ogólnopolskiej zbiórki „Polskie drony Warmate do obrony Ukrainy", zainicjowanej przez portal Defence24 i Fundację Warsaw Enterprise Institute.

Szesnaście dronów bojowych Warmate jest już w posiadaniu Sił Specjalnych Ukrainy. Drony zostały odebrane przez dowódcę Sił Operacji Specjalnych gen. bryg. Wiktora Chorenko. Z pozostałych środków udało się również zakupić medyczne wyposażenie indywidualne, które pomoże w ratowaniu życia walczących żołnierzy.

Reklama
Warmate Siły Specjalnych Operacji Ukrainy
Autor. xyz

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a w szczególności ponad 13 tyś darczyńców! 

Środki, które udało się zebrać ponad 1,7 mln PLN, dzięki datkom zwykłych obywateli, którym los walczącego narodu nie jest obojętny, zostały w całości zainwestowane w sprzęt, który miejmy nadzieję przybliży Ukraińców do ostatecznego zwycięstwa.

Polskie drony Warmate są wykorzystywane przez Siły Zbrojne Ukrainy od początku bandyckiej napaści Rosji.

Warmate to polskie drony produkowane przez WB Group – największego w Polsce producenta dronów. Drony Warmate wyposażone są w wymienne głowice o masie 1,4 kg różnego typu, w tym kumulacyjne, odłamkowo-burzące i inne. Warmate napędzany jest silnikiem elektrycznym i może pozostawać w powietrzu przez 60 minut. Prędkość w trybie ataku to 150km/h.

Reklama

Komentarze (3)

 1. wert

  CEP 1.5 m, 300g mat wybuchowego w głowiczce 1.4 kg na poziomie granatu to śmiech na sali. Cena najwyraźniej, w stosunku do pierwotnych założeń, promocyjna uwzględniająca (oporne) dołożenie połowy przez WB. Za to brawo. Sama wartość bojowa drona nikła, dziwi tłuczenie tego modelu. W tym czasie Australia robi drony z kartonu, angole drukują w 3D. Zaraz będzie ich chrzest na UKR, jak się sprawdzą pies z kulawa nogą nie spojrzy na Warmate. A UKR potrzebuje ILOŚCI, dużej ilości. Walki o Cyklopa: tani dron który walnąłby w ten bunkier porządną głowicą- byłoby finito. A tak duża grupa kacapów zwiała a UKR stracili człowieka

  1. Pablix

   Na pocieszenie trzeba dodać, że "pod Cyklopem" Ruscy stracili kilku piechurów

 2. Orel

  W końcu dobra nowina po kilku miesiącach ciszy i braku informacji co się stało z pieniędzmi...

  1. tomcio55

   Chyba WB jakąś promocję dało.

  2. kaczkodan

   Dla kogo dobra dla tego dobra :P

 3. Adam S.

  Super wiadomość. Mieć swój własny wkład w powstrzymanie Ordy, to miłe uczucie. Dziękujemy 13 tysiącom darczyńców.

  1. HataKumba

   Więcej broni dla Ukrainy

Reklama