Reklama

Wojna na Ukrainie

Pirat jak Piorun, zmiany kadrowe w MON, Ukraina i UE - Defence24Week 58

Autor. defence24.pl

Co ze ścieżką akcesyjną do UE dla Ukrainy i Mołdawii? Jaki będzie status Naddniestrza i co z okupacją rosyjską na Ukrainie? Czy Pirat okaże się drugim Piorunem? Jakie są zmiany kadrowe w MON? - na te oraz inne pytania odpowiadamy w najnowszym odcinku Defence24Week. Prowadzący: Michał Bruszewski, Gość: Maciej Szopa.

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. Wuc Naczelny

  Problem w tym że piorun jest koncepcyjnie głupi. Do wozów bojowych nie, bo nie gwarantuje zniszczenia żdnego celu którego nei rozwalisz 30mm działkiem. Do WOTu nie, bo trzeba dlugo szkolić celowanie, i nei jest odpal i zapomnij. Do niszczycieli czołgów nie, bo nie gwarantuje zniszczenia nawet p... Pumy nei wspominając o T-90 z powodu niskiej przebijalności.. Do śmigłowców nie, bo zasięg. Do marynarki na dorny nie, bo zawodny we mgle i deszczu jako że laserowy. Nie jest odpal i zapomnij, odpalając go 1. powiadamiasz cel wiązką 2. musisz się w cel gapić 3. leci to dłużej niż pocisk z działka. W rezultacie 'niskokosztowy' pirat jest superdrogim narzędziem do niszczenia bunkrów, i ciężarówek, problem w tym, że nei są to cele dla wojska. Można by powiedzieć super pocisk dal specjalsów będą się skradać po zapleczu i walić do kamazów - nic z tego, jest ciężkie CLU które po odpaleniu trzeba targać ze sobą. W rezultacie Pirat jest do niczego.

 2. ANDY

  szkoda że w mon nie ma osoby pokroju min. AM ... który nie bał się zamówić w polskim przemyśle Groty itp. i postawić IU w jego zagranicznych eskapadach zakupowych ...

 3. Pt

  Wybór Pustelnika już dawno powinien być przeprowadzony i implementowany, tym bardziej, że mamy tu gotowe polskie rozwiązanie, mamy prawa własności, patenty i możemy tak naprawdę ,, natrzaskać" tego ile dusza zapragnie. Za słaba przebijalność pirata? Proszę bardzo: pieniądze na stół i kupujemy ,,hamerykańskie" czy koreańskie. Rosjan jest dużo i musimy mieć czym do nich strzelać w razie czego. O, albo niech Ukraińcy ich wystrzelają, jeszcze lepiej.

 4. xdx

  Każda armia potrzebuje poza gwiazdami śmierci również broń budżetową bo na gwiazdy śmierci to z reguły nie ma za bardzo opłacalnych celów - chyba że dostanie się za darmo jak ukraina i wali do porzuconych ciężarówek tudzież używa jako artylerii.

Reklama