Reklama

Wojna na Ukrainie

Nad Kijowem zestrzelono Bayraktara, nad którym utracono kontrolę

Autor. SSB

W obwodzie kijowskim zniszczono w czwartek wieczorem dron Bayraktar TB2, nad którym utracono kontrolę – poinformowało Dowództwo Sił Lotniczych Ukrainy. Przyczyny awarii są ustalane, strącona maszyna nie wywołała szkód – zapewniono w komunikacie.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Reklama

4 maja około godz. 20 (19 czasu polskiego) w obwodzie kijowskim, podczas planowanego lotu, stracił sterowność dron Bayraktar TB2” – ogłosiły ukraińskie wojska lotnicze.

Czas, w którym zestrzelono bezzałogowca, będącego na wyposażeniu armii, zbiegł się z alarmem powietrznym, który ogłoszono w Kijowie również o godz. 20.

Reklama

„Ponieważ niekontrolowany lot statku bezzałogowego w przestrzeni powietrznej stolicy mógł doprowadzić do niechcianych następstw, podjęto decyzję o użyciu mobilnych grup ogniowych. Cel został zniszczony. (...) W wyniku działań bojowych i upadku odłamków drona nie ma ofiar ani poszkodowanych" – podkreślono w komunikacie.

Wcześniej władze Kijowa podały, że podczas wieczornego alarmu strącony został dron, którego odłamki spadły w Rejonie Sołomiańskim. Dzielnica ta graniczy z Rejonem Peczerskim, gdzie mieszczą się siedziby instytucji rządowych, w tym najwyższych władz państwa.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. młodygrzyb

  Może coś mi się w oczach migało ale najwyraźniej ten dron przed zestrzeleniem odpalił rakietę.

 2. SAS

  Ciekawe skąd dron bojowy (uzbrojony?) nad Kijowem? Przecież Kijów nie leży na froncie.

  1. ostatni

   Cos mi nie pasuje w calej tej histrii....

 3. Jerzy

  Mam wrażenie, że został zestrzelony w sposób dosyć mało kontrolowany i chaotyczny, a statecznie spadł na zamieszkały obszar wywołując pożar budynku - zastanawia mnie na ile realna jest teza, że został zhakowany przez Rosjan, którzy przejęli nad nim kontrolę i stąd padł rozkaz żeby zestrzelić za wszelką cenę.

 4. młodygrzyb

  To chyba kończy wszelkie ochy i achy nad tym badziewiem.

Reklama