Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny, wiadomości

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Putina

Fot. http://kremlin.ru/

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał w piątek nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury uznając, że są realne podstawy by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

MTK w tej samej decyzji wydał również nakaz aresztowania rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka, Marii Lwowej-Biełowej, oskarżanej o te same zbrodnie.

Źródło:
PAP

Komentarze (9)

 1. Chinol

  Co do dekretow - w USa- Jonh Keneddy - jest taka tearia ze zostal zastrzelony - bo nie wykanona tzw Exekutiwe order 11110 - jedyny taki przadek w dzijach USa. Polecnie prezdenka KEnedego by pienadze z FED - zbow nalezaly do Panstwa. Jelsi to prawda to doszlo do zamachu Finansistow na Prezdena USA> Tuz po jego smieci wice prezdent wycofal exekutiwe order 11110. Jedyny pzradek w histrii tego kraju. Nie jest to wpawdze dekret - ale blisko tego.

  1. Chinol

   Sory to mialo byc pod postem - dotyczacym dekretow prezydeta Rosji Wladymira Putina - stad porównanie do rozprzadzen wykonawczych prezdenta USA- Keneddego *wraz z tearia ze to bylo powodem zabojstwa.

 2. Chinol

  Easyrader - sankcje jesli nakladasz na Siebie i sa Swiadme - sa Etyczne - czyli jesli wiesz ze bedziesz placil drozej za banzyne wegiel, bedzie Ci glodno i zimno - to znaczy ze jestes Etyczny i masz swoje wartosci. JESLI sankcje nakladasz na INnych - np na zborze z Rosji do Afryki - i cierpia na tym inni (Nie ty sam) to takie sancje sa i nie etyczne a czesto tez nie swiadome (bo w TV nie powiedza Ci ze Twoje wybory prowadza do smierci kogos w Afryce np) A wiec jesli czynisz cos nie swidmie i nie etycznie to kim jestes?

 3. easyrider

  Prawidłowo ale niewystarczająco. Powinny być zerwane stosunki dyplomatyczne z Rosją co oznaczałoby blokadę jakiejkolwiek wymiany handlowej czy wjazdu ich obywateli na Zachód. Rosja musi zapłacić za zbrodniczą napaść.

  1. Esteban

   Nie da się ot tak po prostu zerwać stosunków dyplomatycznych i zamknąć ambasady. Dyplomacja służy również Polakom przebywającym na terenie FR, oraz polskim instytucjom naukowym i kulturalnym. Od blokowania gospodarczego są sankcje, a nie dyolomacja..

  2. Chinol

   + Dyplamacja i Handel sluzy np zeby bylo co jesc w Afryce. 80% Zboza w Afryce pochdzi z Rosji (20% z Ukrainy_) Taki Easy raider - chetnie by zaglodzil kilkadzisait milnow ludzi w Afryce czyz nie? Dla dobra sprawy?

  3. easyrider

   @Chinol Skąd takie wnioski o głodzeniu? Afryka nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu tak jak i człowieka z Somalii czy Kamerunu ja nie interesuję ani to czy mam co jeść. Europa nie jest organizacją charytatywną i nie ma na utrzymaniu Afryki. Jeśli Afryka chce jeść to musi nauczyć się wytwarzać żywność zamiast robić sobie wojny domowe. To nie jest nasz problem.

 4. Chinol

  Jak mozna inaczej skometrwac niz ze Trybunal jest nie sprawidiwy? Czy ktos s;yszal o Aresztwaniu Busha - przypomne ze w Iraku zgienlo 665 tys ludzi a w Affgastanie w ciagu 20 lat - tylko 300 tys. To tak samo sprawiediwe jak to ze Iran ma sankcje za bron atomwa ktorej ni ema, A izeal ma wsparcie za ta samo bron. Etycznie nie do obraonienia. To mozna obronic tylko kontrolujac media i samodzilnosc myslenia.

  1. Chinol

   Moze jeszcze dodam ze po zajeciu Panamy przez USa - Trybunal orzekl by USa wyplacily odszkodowania (nie dla Panamy tylko dla kilkuset rodzin zabitch ) i USa olalo. W Panamie dzien wydania wyroku jest swietem narodwym. Mimo wielu lat do dzis nie zostaly wyplacne odszkowania. Zrszta teraz ani Rsoja ani USa nie sa sygnaturaszami Trybunalu, tak samo jak USa nie sa straona umowy o Wolnej Zegludze. To ze oficjanie btonia "wolnej zeglugi" wokol Tajwanu - to jest pic na wode. Wsztsko jest tak pomieszane ze tylko w propagandzie sie ulada w calosc.

  2. Rusmongol

   Jak ty chcesz porównać odpowiedzialność Buscha z demokratycznego USA do Agenta cara Putina z faszystowskiej Rosji? Sama ich władza ma inny zasięg. W Rosji dumą to tylko fasada dla władzy agentury kgb. Przecież w Rosji wszystko odbywa się po dekrecie Putina. Poczytaj w się y. Dekret Putina to, dekret Putina tamto. Gdzie czytałeś o "dekretach" prezydentów USA?

  3. Chinol

   Rusmongol - dziekuje za pytanie - po 1 - Sam system wladzy demokarcja nie gwartuje lepszego zarzadznia np Egipt - 3000 lat (teokracja) podbnie jak Watykan lub Dalajlama w Tybecie - nie oznacza ze to zle. Przez 3000 lat Egipt mial mniej wojen niz 200 la USa. Czy myslsiz ze dla wybitch Indian, lub Irakijczykow - lepsze jest to ze zrobli to w gloswaniu Repubikanie lub Demokracji? Porównaj tez Ateny (demokracja) I Sparte (Dykatra wojskowa) - gdzie to Ateny ciagle byly strona atakujaca. A takze dzijsze Chiny (dyktara) i USa (demokracja) Gdzie to USa jest strona atakujaca a Chiny nie maja ani jednego zolnerza ktory pamieta wojne. TWoje przeswdcznie wynika z nie wiedzy poposrtu

 5. Kontrapara

  Rozumiemy twoje rozczariwanie.Świat nie docenił waszego wyzwalania.

 6. Chinol

  Co do dzieci zas z Ukrainy - bardzo ciekawy przpadek - bo kraj w ktorym Aborcja jest na zyczenie (Polski Czarny protest by sobie rzyczl) ma az 5 razy wiecej urodzin niechcianych dzieci niz Polska (liczna ludnosci porownwalna) W domach dziecka w Ukrainie jest ok 100 tys dzieci na tle 20 tys w POlsce. Teza jest zas ze "aborcja na zczinie " powduje ze NIE MA NIEChiANYCH DzIECi. Wiec po pierwsze to dowod ze tak sie nie dzieje. Inna rzecz to obyczaje sexualne (np wysoki pozim HIV na Ukrainie) i medyczne (niechec do szczpien itp) Wszystkich tearii swoich nie zdradze bo nie jestescie gotwi:)

 7. ciekawy1

  Ruch mimo wszystko więcej niż tylko symboliczny. W takiej sytuacji każdy zachodni przywódca, który będzie paktował z Putinem, będzie piętnowany za związki ze zbrodniarzem. Zaczyna się, w mojej opinii, jeszcze może nie widoczna ale jednak, walka o sukcesję w Rosji. Rejony z ich watażkami będą być może włączały w spór, dążąc do usamodzielnienia się. Trzeba mieć to na uwadze by wypracować zawczasu odpowiednią odpowiedź naszego kraju i przede wszystkim EU, w tym być może poprzez szczególne warunki współpracy gospodarczej.

 8. szczebelek

  Czy to nie oznacza, że Putin od dzisiaj może jedynie bezpiecznie siedzieć w Rosji?

  1. Chinol

   Teoretycznie moze byc nawet w USA i nic. Usa nie jest krajem ktore podpisaly konwencje Trybunalu.

 9. balti

  To mogli jeszcze wyznaczyć jakąś nagrodę za doprowadzenie ich przed trybunał, np. 1 mld euro... tak to tylko czcza gadanina.