Reklama

Wojna na Ukrainie

Międzynarodowe Forum Przemysłu Obronnego w Kijowie

Prezydent Ukrainy W. Zełenski i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg
Prezydent Ukrainy W. Zełenski i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg
Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

W Kijowie odbywa się Międzynarodowe Forum Przemysłu Obronnego (MFPO), w którym udział bierze również Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełeński.

Reklama

W trakcie forum, Prezydent Zełeński zauważył, że ta konferencja ma na celu zwiększenie produkcji uzbrojenia na terytorium Ukrainy. W MFPO udział bierze 250 firm przemysłu zbrojeniowego z 30 państw. Udział bierze również delegacja francuska z Ministrem Obrony Sébastienem Lecornu na czele, celem jest usprawnienie współpracy z ukraińskimi urzędnikami.

Reklama

Sam Prezydent Zełeński miał również podkreślić że celem Ukrainy, jest zmniejszenie zależności od dostaw uzbrojenia zza granicy, co oczywiście nie oznacza braku współpracy zza granicznymi producentami. Przykładem są starania o nawiązanie współpracy z firmą Rheinmetall. Niedawno niemiecki federalny urząd ds. karteli, wydał zezwolenie aby Rheinmetall rozpoczął współpracę z ukraińskim przemysłem zbrojeniowym.

Naszym priorytetem jest wygranie tej wojny i przywrócenie trwałego, nienaruszonego pokoju naszym obywatelom. Osiągniemy to poprzez współpracę z wami. Jesteśmy zainteresowani lokalną produkcją sprzętu niezbędnego do naszej obrony oraz zaawansowanych systemów obronnych dla naszych żołnierzy, które zapewnią Ukrainie najlepsze wyniki na froncie.
Wołodymyr Zełeński
Reklama
Reklama

Komentarze (8)

 1. rwd

  Nie zaprosili, nie zaprosili, jak tak można, po tym co dla nich zrobiliśmy. Szok i niedowierzanie opanowało wszystkich, no prawie wszystkich. A skąd to zdziwienie, wyciągnęli od nas wszystko co mogliśmy przekazać i stracili zainteresowanie Polską a i tak cieszcie się, że nie powiedzieli, a teraz sp........ Lachy.

  1. Vixa

   Ojojoj, rwd znowu narzeka i troluje🤣 jakbyś się zaineresował, to byś wiedział, że nie było tam PGZ, bo zakręcono Ukrainie kurek na poziomie politycznym. Firmy prywatne, jak WBE, były w Kijowie.... Także nie, to nie nas olano, to pegiezet się "wstrzymał", a Polacy są obecni!

  2. Nabosaka

   100/100

  3. WaldK

   czytale wczesniej ze polskie firmy nie byly obecne bo nie zaproszono je. jak bylo, nie wiem. fakt jet ten ze firmy i koncerny zachodnie byly a spotkania, rozeznanie decydentow ich sily politycznej i decyzyjnej, poznanie konkurencji itd jest ultra wazne, nie odwolujesz takich spotkan bo ci sie nie chce, nie mozesz byc bo ciebie nie chca. a polskiego najwiekszego koncernu zbrojeniowego nie bylo. dla mnie to nie do pomyslenia. w innej informacji tutaj czytalem jak prezes pgz mowil ze nie bylo zaproszenia lecz jakies tam wspolne rzeczy robia. komedianckie pokrycie ze zostali zlekcewazeni. w polityce nie ma odwdzieczu jest czyst interes, zsadnej moralnosci. wczesniej nalezalo wymosic skoro niemcy chowaja zolnierzy ss nam odmawiaja pochowku pomordowanych cywili, nalezalo stosowac dzwignie damy czolgi i amunicje w zamian. nie to bedzie wiecej was ginac.

 2. Nabosaka

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z m.in. ministrem obrony Rustemem Umerowem przeprowadził spotkanie z przedstawicielami firm i stowarzyszeń obronnych. Rozmowy prowadzone były m.in. z USA, Wielką Brytanią, Niemcami, Francją, Turcją, Szwecją i Czechami. Polski zabrakło. Informacje o spotkaniu przekazał Wołodymyr Zełenski. "Dla nas priorytetem jest rozwój produkcji obronnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, produkcja pocisków, rakiet i dronów na Ukrainie we współpracy ze światowymi liderami branży" - napisał prezydent Polski nie zaprosili.

 3. anton1

  czy mi się wydaje czy nie?. Polskiego przemysłu tam nie zaproszono?

  1. Monkey

   @anton1: Niestety, nie wydaje ci się. Polskiej zbrojeniówki i przedstawicieli dyplomatycznych nie było.

 4. szczebelek

  Przy zmianie władzy, która obierze kurs na współpracę z FR wszystkie technologie wyjadą na wschód albo jeszcze prędzej za łapówki...

  1. Tren

   Koniecznie musisz to uświadomić tym wszystkim zachodnim firmom oraz USA, UK, Francji, Niemcom i Szwecji. / Jeśli Zachód zainwestuje w ukraiński przemysł zbrojny i przekaże technologie, to po pierwsze – nie newralgiczne, wrażliwe, a prędzej takie, do których Wschód ma dostęp już obecnie (choćby przejmując obecny na froncie zachodni sprzęt czy wcześniej kupując z Pakistanu). Po drugie Zachód nie pozwoli na zmianę władzy w Ukrainie na prorosyjską, nie po tym wszystkim.

  2. bezreklam

   Juz raz byla wladza pro rosjaka - to obalili ja w puczu (Wladza byla wybrana demokarcznie - co potwiedza OBWE i UE)

  3. DartAndreas

   100% trafne stwierdzenie.

 5. Michu

  Podobno nie zaprosili nikogo z Polski. @defence24 To prawda?

  1. bezreklam

   heheh dobre:)

 6. bezreklam

  Dalej nie ogolny i dalej jak doradcy mowia w polaze.:) A ja...sie dzis ogole w koncu:)

 7. rwd

  Skoro nie było tam PGZ, więc to nie mogła być poważna impreza.

 8. rwd

  Tak jak kiedyś UE wymusiła na Grecji sprzedaż wszystkiego co jeszcze było własnością państwa, tak i zmusi Ukrainę do sprzedaży państwowych aktywów. Przy tak dużym zadłużeniu i niewielkich możliwościach jego spłaty Zachód weźmie wszystko co ma jakąkolwiek wartość.

Reklama