Reklama

Wojna na Ukrainie

Kolejny atak dronów na Kijów

Shahed-136
Irańska amunicja krążąca Shahed-136. To prosta ale skuteczna konstrukcja.
Autor. ANA

W środę rano wojska rosyjskie przeprowadziły atak dronowy na Kijów. Uszkodzono dwa budynki w centrum miasta i jeden dom pod ukraińską stolicą - przekazały władze. Dodano, że w nalotach nikt nie ucierpiał. Alarm przeciwlotniczy został odwołany około godz. 9 rano (godz. 8 czasu polskiego).

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W obwodach żytomierskim i kijowskim alarm przeciwlotniczy trwał od godziny 5.57 (4.57 w Polsce). Został odwołany około godz. 9 rano (godz. 8 czasu polskiego). Według ukraińskich sił powietrznych i administracji Kijowa, obrona powietrzna zestrzeliła 13 dronów nad Kijowem i obwodem kijowskim. Siły Powietrzne Ukrainy poinformowały, że Rosja zaatakowała Ukrainę za pomocą irańskich dronów Shahed-136 i Shahed-131, które zostały wystrzelone z Morza Azowskiego.

Zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że odłamki zestrzelonych dronów uszkodziły dwa budynki administracyjne w Kijowie oraz prywatny dom w podkijowskiej wsi Wysznewe.

Reklama

„W wyniku porannego ataku na Kijów i obwód (kijowski) w stolicy uszkodzono dwa budynki administracyjne, a w Wysznewem dom prywatny" – napisał w Telegramie.

Urzędnik opublikował zdjęcie domu w Wysznewem z wybitymi oknami i dziurą w murze oraz zdjęcie samochodu z przedziurawioną tylną szybą.

Czytaj też

Rzeczniczka Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Switłana Wodołaha przekazała portalowi Suspilne, że w wyniku porannych ataków nikt nie ucierpiał.

Tuż przed godz. 9 (godz. 8 w Polsce) kijowska administracja wojskowa przekazała, że siłom obrony przeciwlotniczej udało się zestrzelić 13 dronów.

Rosja używa do ataków Ukrainy dronów Shahed 136/131 wyprodukowanych przez Iran.

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (1)

  1. Orthodoks

    To już chyba druga partia tych dronów dostarczonych przez Iran przed rozpoczęciem wojny.

Reklama